Fenerbahce: a Sportdöntőbírósághoz fordul a klub a BL-kizárás miatt

2011.09.05. 10:30
Címkék
A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul a török élvonalbeli Fenerbahce, miután az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) kizárta a bundabotrányban is érintett isztambuli gárdát a Bajnokok Ligájából.

Mint ismeretes, a törökországi bundabotrány során több mint harminc futballistát és szakvezetőt helyeztek előzetes letartóztatásba, többek között a Fener elnökét, Aziz Yildirimet, akit mintegy tizenkilenc mérkőzés végeredményének befolyásolásával vádolnak.

A Fenerbahce pert indít a Török Labdarúgó-szövetség és az UEFA ellen, 45 millió eurós kártérítést követelve, amely összeg tovább nőhet a BL-ből való kizárás miatt. Az isztambuli klub helyett a Trabzonspor indulhat a legrangosabb európai kupasorozatban.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: zárul a németek csoportja a vb-n

Minden más foci
2 perce

Lenny Joseph góljával vezet Haiti!

Foci vb 2026
16 perce

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
26 perce

Elkezdődtek a meccsek Miamiban és Atlantában is

Foci vb 2026
29 perce

Vb 2026: Marokkó–Haiti 0–1

Foci vb 2026
34 perce

A 2024-es Európa-bajnok műkorcsolyázó, Loena Hendrickx visszavonult

Téli sportok
35 perce

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
35 perce

Vb 2026: Skócia–Brazília 0–1

Foci vb 2026
41 perce
Ezek is érdekelhetik