Brazília: „ezredes” lesz a világ leggólerősebb kapusa, Rogerio Ceni

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.09.07. 08:30
Címkék
Ezredszer véd szerdán a Sao Paulo színeiben Rogerio Ceni, a világ leggólerősebb futballkapusa. 

A 38 esztendős hálóőr 21 éve hűséges a klubjához, és a dél-amerikai országban eddig csak ketten léptek nála többször pályára ugyanabban a csapatban: a legendás Pelé 1115 meccsen jutott szóhoz a Santosban, míg Roberto Dinamite 1110-szer húzta magára a Vasco da Gama mezét.

Ceni idén március 27-én azzal vonult be a futballtörténelembe, hogy megszerezte századik gólját is, amire eddig egyetlen kapus sem volt képes. Azóta egyébként még háromszor volt eredményes, szokása szerint büntetőből és szabadrúgásból.

A remek rúgótechnikájú portás - aki 2002-ben a válogatott harmadik számú kapusaként világbajnok lett - egyelőre hallani sem akar a visszavonulásról:

„Addig focizok, ameddig jól érzem magam. A korom nem számít, az a cél, hogy részt vegyek a Libertadores-kupán, és brazil bajnok legyek."

Legfrissebb hírek

Premier League: Liverpool–Burnley

Angol labdarúgás
3 perce

Továbbra is motiválja a magyar színekben elért siker

Csupasport
6 perce

Carrick álomszerűen debütált, az MU nyerte a manchesteri derbit

Angol labdarúgás
11 perce

Felkészülés: mindkét szombati meccsén kikapott a ZTE

Labdarúgó NB I
13 perce

Felkészülés: kétszer vezetett, de nem nyert a Videoton az MTK ellen

Labdarúgó NB I
43 perce

Döntőbe jutott a magyar vegyes váltó, Moon Wonjun ötödik lett 1500 méteren a rövid pályás gyorskorcsolya Eb-n

Téli sportok
46 perce

Férfi vízilabda Eb: máltai játékosok keveredhettek fogadási botrányba

Vízilabda
1 órája

Online szavazást írnak ki a Budapest Honvéd nevéről

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik