Kitűnően nyitotta a 2011–2012-es holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot a címvédő Ajax: az amszterdamiak a De Graafschapot gázolták el 4–1-re idegenben.
A mérkőzés hazai góllal kezdődött, a 15. percben Ted van de Pavert közeli fejest küldött Kenneth Vermeer kapujába.
Az Ajax néhány perccel később egy kipattanót értékesítésével, Miralem Szulejmani révén egyenlített, majd Derk Boerrigter már a vezetést is megszerezte a címvédőnek. Az amszterdamiak akár kettővel is mehettek volna a szünetre, ám Siem de Jong elhibázott egy tizenegyest.
A második félidőben így is gyorsan döntöttek a vendégek: a 65. percig Szulejmani és Theo Janssen is betalált, vagyis az Ajax simán hozta az első bajnokiját.
Az ADO Den Haag–Vitesse találkozó gól nélküli döntetlennel végződött..
| 1. FORDULÓ | |
| De Graafschap–Ajax | 1–4 |
| Den Haag–Vitesse | 0–0 |
| NAC Breda–Twente | 16.30 |
| KORÁBBAN | |
| AZ–PSV | 3–1 |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







