Chile: felszínre hozták a bányában rekedt válogatott focistát is - videó

Vágólapra másolva!
2010.10.14. 09:45
Címkék
Végül szerencsésen zárult az Atacama-sivatag régiójában fekvő arany- és rézbányában történt katasztrófa, ugyanis mind a 33 bányászt sikerrel a felszínre hozták. Közöttük volt a korábbi válogatott focista, Franklin Lobos is.

Lobos magyar idő szerint nem sokkal éjfél után érkezett a felszínre, a sorban a huszonhetedikként. A korábbi focista kicsit dekázott is a kijövetele után (lásd a videót), és a labdával együtt feküdt fel a hordágyra.

Lobos az 1980-as, 1990-es években játszott aktívan, és egész pályafutását hazájában töltötte, valamint részt vett a chilei válogatottal az 1984-es Los Angeles-i olimpián.

A Santiagótól 834 kilométerre fekvő Copiapó város közelében található bánya augusztus 5-én omlott be, és sokáig nem lehetett tudni, hogy vannak-e túlélői a katasztrófának.

Végül 17 nap elteltével életjelt adtak magukról a bányászok, akiknek sikerült eljutniuk egy 700 méteres mélységben található menedékhelyre, ahonnan egy fúrófej segítségével üzenetet küldtek arról, hogy mind a 33-an jól vannak.

Lobos a bányászok sofőrjeként dolgozott a szerencsétlenség idején.

69 NAP UTÁN A FELSZÍNEN LOBOS (1:02-TŐL)
 

 

Legfrissebb hírek

Női kosárlabda Euroliga: a Sopron főtáblás, a DVTK selejtez

Kosárlabda
27 perce

Wimbledon: Babosék a negyeddöntőbe jutottak, döntő pillanatokban hibáztak és kiestek Stollárék

Tenisz
32 perce

Ausztriából hazatérő középpályás írt alá a Videotonhoz

Labdarúgó NB II
40 perce

Kézi: a kapitány testközelből figyeli a junior leányválogatott útját

Utánpótlássport
1 órája

Leclerc válaszokat akar; Hamilton beszélne a Ferrari tervezőivel a hazai kudarc után

F1
1 órája

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája

Női kézilabda: régi edzőjét hozta vissza a CSM Bucuresti

Kézilabda
1 órája

Gyász: elhunyt a Honvéd és a ZTE egykori labdarúgója

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik