Spalletti irányíthatja 3 évig Husztiék edzéseit

2009.12.11. 11:55
Címkék
Luciano Spalletti lett az orosz bajnokságban szereplő Zenit labdarúgócsapatának vezetőedzője. Az olasz szakember három évre írt alá a Huszti Szabolcsot is foglalkoztató klubhoz.
Rómából Szentpétervárra: Spalletti három évig a Zenitnél edzősködhet (Fotó: Action Images, archív)
Rómából Szentpétervárra: Spalletti három évig a Zenitnél edzősködhet (Fotó: Action Images, archív)

A Zenit hivatalos honlapjának közleménye szerint a szentpéterváriak vezetősége egyöntetűen támogatta az itáliai tréner kinevezését.

Spalletti hároméves szerződést köt Huszti Szabolcs klubjával, melynek elöljárói bajnoki címet és jó európai kupaszereplést várnak tőle. Az olasz mesternek külön figyelmet kell fordítania a Zenit futballakadémiájára, mivel a vezetők minél több saját nevelésű tehetséget szeretnének látni a nagycsapatban.

A Zenit a 2009-es bajnokságot a holland Dick Advocaattal kezdte, majd miután az együttest 2008-ban még UEFA-kupa-győzelemre vezető trénert a rossz eredmények miatt menesztették, Anatolij Davidovval fejezte be. Davidov valószínűleg marad a klubnál.

Spalletti 1994-ben az Empolinál kezdte edzői karrierjét, majd irányította a Sampdoria, a Venezia, az Udinese és az Ancona szakmai munkáját, mielőtt 2005-ben az AS Romához igazolt. A szakember 2009. szeptember 1-jén távozott a „farkasoktól".

Legfrissebb hírek

Téli olimpia: bemutatkozik Brunner Blanca – infóközpont

Téli olimpia 2026
5 perce

Özbas Szofi: Ilyennek képzeltem, hogy milyen lehet olimpiai dobogón állni

Egyéb egyéni
11 perce

Bondár Anna kikapott a dubai selejtezőben

Tenisz
28 perce

Zsóri az MTK-hoz is aláírt – visszahívhatják Mislenyből

Labdarúgó NB I
41 perce

Bódog Tamás: Kis túlzással jobban örültem a labdaszerzésnek, mint a gólnak

Labdarúgó NB I
45 perce

„Még van egy visszavágó!” – Hansi Flick az Atlético elleni 4–0-s vereség után

Spanyol labdarúgás
1 órája

„Nekünk kissé hiányzott a jégtáncból a tánc” – Regőczy Krisztina és Sallay András értékelt az olimpiai jégtáncdöntő után

Téli olimpia 2026
1 órája

A Mercedes és a Ferrari bekezdett, egyszer már lendült a piros zászló – élő

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik