UEFA: Michel Platini továbbra is ellenzi a videobíró bevezetését

2009.11.28. 13:06
Címkék
Michel Platini továbbra is teljes mértékben ellenzi, hogy bevezessék a videobírót a labdarúgásban.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnöke azt követően sem változtatta meg ezen álláspontját, hogy a nagy port kavaró Franciaország–Írország világbajnoki pótselejtező után több neves szakember és korábbi futballista is szorgalmazta a technológia ilyen irányú felhasználását a sportágban.

A video-visszajátszás használata szerinte nem megoldás a vitatott esetek kiküszöbölésére, ellenben a játékvezető munkáját segítő harmadik és negyedik asszisztens foglalkoztatása nagyon hasznos lenne – az Európa-liga mérkőzésein egyébként kísérleti jelleggel már alkalmazzák ezt a módszert.

„Egy kapu mögött álló plusz asszisztens látta volna Henry kezezését – nyilatkozta Platini a L’Équipe-nek. – Video-visszajátszás a pályán? Rossz megoldás. Nagy mérkőzésekről beszélünk, de mi van a kisebb találkozókkal? Vajon tudnánk-e húsz kamerát használni egy Andorra–Feröer találkozón?”

Legfrissebb hírek

Szlovénia ellen is folytatódott a vb-re készülő hokiválogatottunk vereségsorozata

Jégkorong
50 perce

Az Újpest idegenben nyert a Veszprém ellen a férfi futsal NB I-ben

Minden más foci
58 perce

El-elődöntő: Aston Villa–Nottingham Forest visszavágó

Európa-liga
1 órája

Két meccsen 80 gólt kapott a Magdeburgtól, búcsúzott a Szeged a kézi BL-től

Kézilabda
1 órája

Liga 2: Husztit kiállították, a Sepsi elrontotta a Steaua jubileumát

Minden más foci
1 órája

Négy magyar játékostól elköszönt a Volán

Jégkorong
2 órája

Sérülés miatt több hónapra kidőlt a Debrecen kézilabdázója

Kézilabda
2 órája

Tóth Alex a Premier League-ről: A legnehezebb a váltásban az intenzitás különbsége volt

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik