A bajnoki döntőt megnyerő Standard tizedszer szerezte meg az aranyat

2009.05.24. 22:48
A Standard Liege hazai pályán 1–0-ra megverte a Juhász Rolanddal felálló Anderlechtet a belga labdarúgó-bajnokság kétmeccses döntőjének visszavágóján, így 2–1-es összesítéssel megnyerte a Jupiler League-et.
Az év edzőjének megválasztott Bölöni László (fehérben) bajnoki címre vezette a Standard csapatát
Fotó: Reuters

A kétmeccses döntő első felvonása után a Standard futballistái lehettek elégedettebbek, mivel idegenben 1–1-es döntetlent értek el.

Az eltiltását letöltő szerb csatár, Milan Jovanovics visszatért a liege-i csapatba, a brüsszeliektől viszont Guillaume Gillet sérülés miatt hiányzott a visszavágón.

Az első félidőben a vendégek védője, Jelle Van Damme került a legtöbbször a középpontba, egyszer kényes szituációban szerelte a tizenhatoson belül Wilfried Dalmat-t, majd kétszer az ellenfél kapuja előtt is felbukkant, de fejesei elkerülték a kaput.

A 39. percben a mérkőzés elejétől fogva idegesen játszó Victor Bernardez követett el szabálytalanságot a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest pedig Axel Witsel váltotta gólra. 1–0.

A szünetre így még rosszabb helyzetben vonulhattak a vendégek, akik a második félidőben sem tudtak mit kezdeni Bölöni László csapatának védelmével. A bajnokság során több kulcsfontosságú gólt szerző Juhász Roland végig a pályán volt az Anderlechtben, de ezúttal csak egy sárga lappal vétette magát észre.

A találkozó vége felé a lila-fehérek ugyan próbálták nyomás alá helyezni a fáradó Standard kapuját, ám igazából nagy helyzetet sem sikerült kialakítaniuk, így a Bölöni László edzette liege-i alakulat szerezte meg az aranyérmet a hosszúra nyúlt bajnokságban.

A bajnoki címét megvédő Standard tizedszer végzett a belga pontvadászat élén.