Még egy Juhász-hiba is belefért: csúcsrangadót nyert az Anderlecht

2009.02.22. 22:38
A soraiban Juhász Rolanddal felálló Anderlecht nyerte a belga labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nagy rangadóját a címvédő Standard Liege ellen. A listavezető lila-fehérek 0–1-es és 1–2-es hátrányban is voltak, de az utolsó fél órában három gólt lőve fordítottak, így négy ponttal meglógtak legnagyobb riválisuktól.
Bár kétszer is hátrányba került, a végén az Anderlecht ünnepelhetett
Fotó: Jupiler Pro League

Valódi slágermérkőzésre került sor a belga labdarúgó-élvonal 23. fordulójának zárómérkőzésén: az 50 ponttal listavezető Anderlecht (természetesen Juhász Rolanddal a kezdőben) a 49 pontos Standard Liege-t fogadta a csúcstalálkozón.

A két szurkolótábor látványos koreográfiával nyitott, a házigazda lila-fehérek pedig egy bekapott góllal… Egy hosszú indítás átszállt Deschacht fölött, majd az utóbbi hetekben szenzációs formában játszó Juhász hibázott, így Wilfried Dalmat akadálytalanul átvette a labdát és a hálóba lőtt a kivetődő Davy Schollen felett (0–1).

A jóval agresszívabb címvédő tartotta is előnyét a félidő végéig, de egy védelmi megingást kihasznált az Anderlecht is. Mangala rúgta fel veszélyes pozícióban Mbark Boussoufát, aki köszönte szépen a lehetőséget, és a hálóba küldte a szabadrúgást (1–1).

A második játékrész ugyanúgy (ugyanolyan rosszul…) kezdődött a brüsszelieknek, mint az első. Mbokani szöktette a bal szélen Jovanovicsot, aki középre tekert, Mbobani pedig egyedül érkezett és a hálóba lőtt (1–2).

A közönsége által űzött Anderlecht persze nem adta fel, és pontosan egy óra elteltével ki is egyenlített: ismét Boussoufa talált be, Legear előkészítése után (2–2). Sőt, hat perccel később már a liláknál volt az előny: Mulemo szabálytalankodott Gillet-vel szemben a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest pedig Marcin Wasilewski váltotta gólra (3–2).

A 74. percben aztán eldöntötte a meccset a listavezető: Legear szöktette Boussoufát a bal oldalon, aki laposan továbbított De Sutterhez, ő pedig megszerezte az Anderlecht negyedik gólját (4–2).

Innen már nem lehetett visszakapaszkodni: a címvédő kétgólos vereséget szenvedett a listavezető otthonában, mely így négy ponttal meglépett legnagyobb riválisától. A másik vasárnapi mérkőzésen a gyengélkedő Club Brugge (FC Bruges) 1–1-es döntetlent játszott a Westerlo otthonában.

BELGA JUPILER LEAGUE

23. FORDULÓ
Anderlecht–Standard 4–2 (1–1)
Anderlecht: Schollen – Deschacht, Juhász, Kruijswijk, Wasilewski – Biglia, Gillet (Chatelle, 89.), Legear (Jakovenko, 77.), Polak – Boussoufa (Losada, 88.), De Sutter. Edző: Ariël Jacobs
Standard: Aragón – Camozzato, Mangala (Benteke, 76.), Mulemo, Onyewu – M. Sarr, W. Dalmat, Witsel (Nicaise, 83.), De Camargo (Carcela-González, 83.) – Jovanovics, Mbokani. Edző: Bölöni László
Gólszerző: Boussoufa (44., 60.), Wasilewski (66. – tizenegyesből), De Sutter (74.), ill. W. Dalmat (9.), Mbokani (49.)
Sárga lap: De Sutter (42.), Wasilewski (66.), ill. Jovanovics (10.), Camozzato (30.)