Ahol a duplázás sem elegendő a dicsőséghez: Perrint kirúgták Lyonból

Vágólapra másolva!
2008.05.29. 19:40
Címkék
Érdekes információt közölt a L'Équipe, a francia sportnapilap értesülései szerint az Olympique Lyon nagyhatalmú elnöke, Jean-Michel Aulas meneszti a csapattal a szezonban bajnoki címet és kupagyőzelmet elérő vezetőedzőt, Alain Perrint.
Alain Perrin nem érti az elnök döntését
Fotó: Action Images
Alain Perrin nem érti az elnök döntését
Alain Perrin nem érti az elnök döntését
Fotó: Action Images
Alain Perrin nem érti az elnök döntését

Meglepő húzásra szánta el magát Jean-Michel Aulas, az Olympique Lyon elnöke: menesztette a csapattal a bajnokságot és a kupát is megnyerő vezetőedzőt, Alain Perrint és a teljes szakmai stábot.

Az 51 éves Perrin a nyáron vette át a gárdát, miután a 2006–07-es szezonban kupagyőztes lett a Sochaux-val. A szakembernek 2009 június végéig szól a szerződése a sorozatban hetedszer francia egyesületnél, így minden bizonnyal komoly végkielégítést kap majd.

Aulas indítékait egyelőre pontosan nem ismerjük, de könnyen elképzelhető, hogy az európai porondról való korai búcsú állhat a döntés hátterében, igaz a későbbi győztes Manchester United elleni nyolcaddöntőbeli búcsú nem nevezhető kudarcnak.

Perrin utódjának a Lille jelenlegi vezetőedzőjét, a 47 éves Claude Puelt szánja a klubelnök.

Francia értesülések szerint a korábban a Monacóban futballozó, majd edzői pályafutását is a hercegségben elkezdő tréner hajlana is a változtatásra, ehhez azonban a Lille áldása is kell, hiszen a 2002 óta ott dolgozó Puelnek élő szerződése van a klubbal.
Legfrissebb hírek

Bodó Richárd csak úgy tud bizonyítani, ha a pályán van

Kézilabda
6 perce

Sadio Mané utolsó tánca az Afrika-kupában

Minden más foci
33 perce

„Bármi megtörténhet Rinderknech ellen” – interjú Marozsán Fábiánnal

Tenisz
36 perce

NBA: kikapott Portlandben a Lakers; 39 pont Wembanyamától

Amerikai sportok
1 órája

NFL: őrült, 63 pontos, hosszabbításos meccsen jutott AFC-döntőbe a Broncos, de hatalmas árat fizetett érte…

Amerikai sportok
3 órája

Bodó Richárd: Csak úgy tudok bizonyítani, ha a pályán vagyok; Fekete Gergő: A szerbek ellen nekünk kell diktálnunk a tempót

E-újság
9 órája

Évszázados örökség – Ballai Attila publicisztikája

Vízilabda
9 órája

Méretes hibák – Thury Gábor jegyzete

Angol labdarúgás
9 órája
Ezek is érdekelhetik