A Boca Juniors vereségével a bajnoki cím kapujában a San Lorenzo

2007.06.04. 09:53
A San Lorenzo döntetlent játszott, a Libertadores Kupa elődöntőjének visszavágójára készülő Boca Juniors viszont kikapott az argentin labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában, így a San Lorenzo négy pont előnnyel áll az élen, amikor a két éllovasnak már csak két-két mérkőzése van hátra az úgynevezett clausurából.
Ezequiel Lavezzi, a San Lorenzo csatára (jobbra) ezúttal nem szerzett gólt, helyette egy védő, Tula talált be az Argentinos Juniors kapujába

Amennyiben a „szenteknek” becézett piros-kék együttes e két összecsapás közül akár az egyiket is megnyeri, akkor a Boca nem tudja utolérni.

A címvédő a Colon otthonában szenvedett 2-1-es vereséget azt követően, hogy Miguel Angel Russo vezetőedző a Cucuta elleni Libertadores Kupa-elődöntő visszavágóját szem előtt tartva csak csereként nevezte a legtöbb kulcsjátékost.

Mint megírtuk, a Boca Juniors a kolumbiai Cucutában 3-1-es vereséget szenvedett, így nehéz helyzetben várja a visszavágót.

A Santa Fe-i együttes a 37. percben szerezte meg a vezetést a kolumbiai Freddy Grisales révén, de a fővárosiak Mauro Boselli találatával még a félidő előtt egyenlítettek (1-1).

A hazai győzelmet jelentő gólt három perccel a vége előtt szerezte meg Ruben Ramirez, az egyenlítésre már nem volt idő (2-1).

Az éllovas San Lorenzo még pénteken játszott 1-1-es döntetlent az Argentinos Juniors vendégeként, és bár volt oka rettegni attól, hogy a Boca egyetlen pontra felzárkózik mögé, a „genovaiaknak” is nevezett Buenos Aires-iek nem tudtak élni a nagy lehetőséggel.

Ez a forduló egyébként sem az élcsapatoké volt: a harmadik helyen álló Estudiantes is simán, 2-0-ra kikapott a Racing Club pályáján. A La Plata-i együttes hat ponttal áll a San Lorenzo mögött. A „szentek” 2001 után szerezhetik meg újra a bajnoki aranyérmet.