Az UEFA nem akar fizetési sapkát bevezetni

Vágólapra másolva!
2006.09.29. 20:02
Címkék
Sem az Európai Uniónak, sem az európai labdarúgás vezető szervezeteinek nem áll szándékában bevezetni a fizetési sapkát – jelentette ki Lars-Christer Olsson, az UEFA ügyvezető igazgatója.
"A fizetési sapka egyszerűen nem működne, és nem is állt szándékunkban soha, hogy bevezetjük" – jelentette ki a Reutersnek Olsson, miután az európai szövetség döntéshozói megbeszéléseket folytattak az EU jogászaival.

A futballisták bérének maximálásáról szóló spekulációk azóta voltak napirenden, miután áprilisban kiadtak egy tanulmányt az Unió sportjáról.

A dokumentum szerzői ajánlásokat is megfogalmaztak azzal kapcsolatban, hogyan kellene szabályozni a sportot a 25 tagországot számláló közösségben. Ezek közé tartozott az is, hogy a fizetéseket a topligákban korlátozni kellene.

Lars-Christer Olsson szerint még ebben az évben kiadnak egy új riportot, amelyben "finomítanak" majd az ajánlásokon. Valószínűleg maximum bérköltséget javasolnak majd a kluboknak.

"Félreértésről van szó, nem akartuk megmondani, hogy egy játékos mondjuk iksz összeget kaphat, többet nem – tette hozzá az UEFA-igazgató. – Azt azonban állítjuk: igény van rá, hogy az összbevételhez képest meghatározzunk egy összeget. A kiadások legyenek meghatározóak, hogy a klubok ne halmozzanak fel adósságokat."
Legfrissebb hírek

A Fehérvártól vett csatárt a DVTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
5 perce

Udvardy Panna fordított, és bejutott a selejtező utolsó fordulójába Wimbledonban

Tenisz
8 perce

Futsal: Veszprémben idén minden csillag együtt állt a sikerhez

Labdarúgó NB I
16 perce

Tizedszer várja az érdeklődőket a Budapest SUP Fesztivál

Egyéb egyéni
18 perce

Ifj. Foltán László: Nehéz, de nem lehetetlen, hogy Los Angelesben 20 év után újra legyen kenus olimpiai érmünk

Kajak-kenu
33 perce

Idényzáró légióskörkép: Szoboszlai több mutatóban az élen, de nem ő töltötte a legtöbb időt a pályán

Légiósok
58 perce

Kilenc olimpiai bajnok érkezése már biztos a Gyulai István Memorialra

Atlétika
1 órája

Férfi kézilabda: Bartha Csaba nem akarta megfosztani Xavier Pascualt az olimpiai álmától

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik