Nem akarnak pihenni

R. B. B.R. B. B.
2009.07.13. 23:19
Címkék

„Most pedig megkezdtem másfél napos pihenőmet” – zárult vasárnap délután a Kemény Dénessel folytatott beszélgetésünk, amelyből kitalálható, hogy hiába kezdődik egy hét múlva a világbajnokság, az Unicum-kupa után jár kis szünet a játékosoknak, akik arra kérték Kemény mestert, hogy ne szerda reggel, hanem már kedd délután folytassák a vb-felkészülést.

Szóval kedd délután már ismét vízben lesznek a srácok, de most már csak a vb-keret tizenhárom tagja gyakorol Kemény Dénes vigyázó szemei előtt. A tréningek mellett még egy felkészülési mérkőzés is vár a csapatra, a válogatott szerdán Gyöngyösön csap össze az ausztrálokkal, akiknél már játszhatnak a friss universiadegyőztes pólósok is. Csütörtökön ismét edzés, csapatfotózás vár a kiválasztottakra, akik szombaton ebéd után utaznak Rómába, ahol hétfő délelőtt, Kanadával játsszák az első vb-meccsüket – amint arról már beszámoltunk, a némi meglepetésre kimaradó Szécsi Zoltán nélkül.

A háromszoros olimpiai bajnok kapus klubedzője, Gerendás György elmondta, ő tulajdonképpen örül a döntésnek. Szécsi ugyanis három ötkarikás cikluson keresztül teljesített magas szinten, de izomzata teherbírása is véges, s az apró nyavalyákból alakultak ki a súlyosabb sérülések, amelyek korábban nem voltak jellemzőek rá.

„A pihenő jót tesz majd neki, az egészsége szempontjából nem is baj, ha a világbajnokságot, sőt akár a jövő évi Európa-bajnokságot is kihagyja. Ha azonban még egy olimpián ott akar lenni, nem ciklusokban kell gondolkoznia, elvégre Benedek Tibor is két évvel a játékok előtt tért vissza, és vezéregyénisége lett a csapatnak” – mondta a szakember, aki szerint így az is kiderülhet, hogy a jövőben ki lehet ott Szécsi mögött, illetve mellett a válogatottban.

Legfrissebb hírek

Premier League: Liverpool–Tottenham

Angol labdarúgás
8 perce

Isaac Del Toro szerezte meg a háromágú szigonyt a Tirrenón

Kerékpár
9 perce

PL: Bruno Fernandes két gólpasszt is kiosztott, a Villát is legyőzte az MU

Angol labdarúgás
19 perce

Serie A: megvan a Pisa második győzelme, egyre nagyobb bajban a Verona

Olasz labdarúgás
24 perce

Szafari rali: japán siker Kenyában, Kacuta először nyert

Rali
48 perce

Halász Bence ezüstérmes a dobó Európa-kupán

Atlétika
1 órája

La Liga: emberelőnyben fordított a Mallorca az Espanyol ellen

Spanyol labdarúgás
1 órája

Kézilabda: újra együtt a korosztályos fiúválogatottak

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik