Kettős rangadó

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.07.01. 00:16
Címkék

Mindenekelőtt tisztázzunk valamit: senki sem mondta, hogy kötelező visszalopni a múltat. Mi sem írtuk, az illetékesek sem szajkózták, hogy tessék szépen becsomagolni a szerelést, felpumpálni a busz kerekét, és összetrombitálni a szurkolókat, aztán irány a Puskás Ferenc Stadion. Nincs parancsba adva, eldöntve, hogy legyenek kettős rangadók. Ez csupán lehetőség, amellyel a Ferencváros, az Újpest, a Bp. Honvéd és a Vasas élhet. Mindezt csak azért fontos hangsúlyozni, mert vannak olyan drukkerek, akik máris támadják az MLSZ-t, mondván: nincs kedvük átverekedni magukat a Keleti pályaudvar hajléktalanjain, a bóvliárusokon, bizony nincs kedvük nosztalgiázni sem a Stadionban. Lapunk egyik élharcosa a kettős rangadók újjáélesztésének. Kisebb írásokkal, címlapon harsogó betűkkel fejeztük ki már eddig is óhajunkat, hogy legyenek végre húsz- vagy harmincezren magyar bajnoki meccsen. Úgy, mint régen. Egyértelműen amellett kardoskodtunk, hogy a korábbi négy nagy csapat szánja rá magát, adja fel a pályaválasztói jogot, s költözzön be a Stadionba. Az MLSZ partner volt ebben, amiért csak elismerés illeti. A szövetség úgy készítette el a sorsolást, hogyha a főszereplők úgy gondolják, legyenek megint kettős rangadók. Ezt annak ellenére tette, hogy az illetékesek is tudják: nem kis kockázattal jár egy ilyen esemény megrendezése. Ám mi most nem vizionálunk lángba boruló Budapestről, bízzunk a józan észben, s abban, hogy forradalmi hangulatú helyett futballünnep lehet ez a nap. Már persze ha megvalósul mindez. A Ferencváros szurkolói éppenséggel tiltakoznak ellene. Pedig elég lenne rápillantaniuk a sorsolásra, s láthatnák, hogy az első (álmodott) kettős rangadón a Vasas a pályaválasztó, így a zöld-fehér sereg vagy a lepukkant Fáy utcai pályára mehet vagy a Puskás-stadionba. Alighanem az utóbbinak örülnének jobban. S tiltakozásuknak már csak azért sincs helye, mert a Fradi részéről senki sem mondta, hogy a tavasszal majd visszaadják a kölcsönt (nem is kötelezheti erre senki a zöld-fehéreket…), s az Üllői út helyett majd ugyancsak a Stadionban fogadják az angyalföldieket. Egyébként jól jellemzi ez a magyar futballközeget. Itt egy ötlet, amely nosztalgiát jelent a korosabbaknak, és életre szóló élménnyel ajándékozhatja meg a fiatalabbakat. Most kellene a futball mellé állni – hátha újjáéled egy felejthetetlen hagyomány.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
22 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
40 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
43 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
46 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
50 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
53 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
56 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik