Máris bajnok a Fradi?

R. B. B.R. B. B.
2009.06.26. 23:36
Címkék

Eldőlt a nyár egyik legkapósabb játékosának sorsa: a TEVA-VasasPlaket pólósa, Tóth Márton pénteken felbontotta szerződését az angyalföldiekkel, és a nagy terveket szövögető FTC-Aprilia Fisher Klímában folytatja pályafutását.

Elképzelhető, hogy a centerként, szélsőként, védőként is bevethető Tóth Márton szerződtetésével a bajnoki aranyérmet is „igazolta” a Fradi, tekintve, hogy a 23 esztendős játékos az utóbbi öt évben öt bajnoki címet szerzett, előbb kettőt a Honvéddal, majd hármat a Vasassal. Az universiadeválogatott csapatkapitánya mosolyogva fogadta a felvetést, hogy már oda is lehet adni az aranyat a zöld-fehéreknek, de azt ő is elismerte, határozott céljai vannak a Népligetben.

„A bajnoki címért szállunk harcba – jelentette ki határozottan az egy plusz két éves szerződést kötő Tóth Márton. – Nem azt mondom, hogy az én érdemem volt az eddigi öt bajnoki cím, de tevékenyen részt vállaltam bennük. Bízom benne, hogy az elkövetkező három évben újra bajnokcsapat tagja leszek, akár többször is.”

A Fradi mellett a Szeged – és a pletykák szerint a Honvéd – által is csábított Tóth Mártonnak érvényes szerződése volt a Vasassal, de nem tudott megegyezni a fizetését csökkenteni kívánó klubbal, amely ezek után kezdeményezte a megállapodás felbontását. „A válság miatt számítottam fizetéscsökkentésre, de nem ekkorára. Három csodálatos évet töltöttem a Vasasban, kapcsolatunknak nem így kellett volna lezárulnia. A szurkolók szeretetét végig élveztem, remélem, nem okozok nekik csalódást a távozással. A Ferencváros ajánlata rendkívül szimpatikus volt számomra, és itt elsősorban az általuk felvázolt jövőképre gondolok. Steinmetz Barna szemé-lyében pedig olyan pólós igazolt a klubhoz, aki össze tudja kovácsolni a csapatot.”

Tóth Márton hangsúlyozta, a válogatottság is szempont volt, amikor a Ferencváros mellett döntött, mivel úgy érzi, stabil kezdő játékosnak kell lennie ahhoz, hogy bekerülhessen Kemény Dénes együttesébe.

Legfrissebb hírek

NB II: Gróf Dávid a Diósgyőrnél folytatja pályafutását

Labdarúgó NB II
1 perce

Alexis Sánchez Montréalban folytatja, Vlahovics Isztambulba tart – keddi transzferhíradó

Minden más foci
2 perce

Elkészült a Mol Magyar Kupa második fordulójának menetrendje

Labdarúgó NB I
33 perce

A Newcastle új edzője szerint nincs értelme a negatív dolgokra koncentrálni

Angol labdarúgás
38 perce

Asztalitenisz WTT: András Csaba a 32 közé jutott Malmőben

Egyéb egyéni
1 órája

Kós Hubert Európa-csúcsot úszott 200 háton!

Úszás
1 órája

Idegenben is nyert, a Levszki Szófia lesz Varga Barnabásék ellenfele a BL-selejtezőben

Bajnokok Ligája
2 órája

Milák Kristóf hatodik lett 50 méter pillangón; Németh Nándor országos csúcsot úszott

Úszás
2 órája