Merész álmot szövő

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2009.06.02. 23:04
Címkék
Carlo Ancelotti nagy fába vágta a fejszéjét. Nagy pénzért nagy álom beteljesülését ígérte a Chelsea tulajdonosának, Roman Abramovicsnak. A Milant nyolc szezon után elhagyó szakvezető hároméves szerződés fejében azt mondta az orosz milliárdosnak, megnyeri a Bajnokok Ligáját a kékekkel.

„Augusztusra annyi esélye lesz majd, mint egy szereplőnek a Legyen Ön is milliomosban!” „Elsüllyed a híd alá, vagy úszni fog a híd alatt?” (Sink or swim at the Bridge – szójáték, amely a Stamford Bridge-re, a Chelsea pályájára utal.) „Lotti, menni fog az angol?” (A becenév sem túl hízelgő, Erich Kästner Két Lotti című regényére utal.) Ilyen és ehhez hasonló élcekkel fogadták az angol lapok Carlo Ancelottit. Ahhoz képest, hogy játékosként és edzőként is kétszer emelte magasba a BEK-, BL-trófeát – amit a Chelsea-nél futballista és vezető sem élhetett át még soha –, talán több tiszteletet érdemelne.

Ám Ancelotti nem ijedős és nem is hebehurgya típus. Nem kapkodott a Milan középpályáján, és nem tette ezt torinói, majd milánói edzőként sem. „Segítőm, Filippo Galli tökéletesen beszél angolul, és megígérem önöknek, hogy mire háromhetes szabadságomról visszatérek Londonba, én is tökéletesen meg fogom értetni magam a játékosokkal, a vezetőkkel és minden egyes alkalmazottal. Hiszek a közös munkában, és abban, hogy ennek segítségével lehet álmokat szőni. Számomra a Bajnokok Ligája a legfontosabb sorozat a világon. Egészen fantasztikus pillanatokat élhet át az ember, amíg a magasba emeli a serleget. Higgyék el, tudom, miről beszélek, hiszen kétszer is átélhettem játékosként és edzőként is ezt a semmi máshoz sem hasonlítható érzést. A Chelsea szenzációs klub, amely hat év alatt ötször eljutott a Bajnokok Ligája elődöntőjéig. Hiszem, hogy együtt el tudjuk hódítani a BL-trófeát” – hangzott Ancelotti székfoglalója.

Ahhoz, hogy a Roman Abramovics által áhított siker megszülessen, adva vannak a feltételek. Ancelotti három évre 20 millió fontot kap, s ha megnyeri a BL-t, kap még egymillió prémiumot. A Chelsea játékosait kiválóan ismerő David Beckham szerint legutóbbi edzőjének akkor van esélye, ha a csapat angol sztárjaival megtalálja a közös hangot, mert ők úgymond súgnak a tulajnak. Az sem árt, ha Didier Drogbával – már ha marad az elefántcsontparti Londonban – is szót ért. Az olasz szakvezető a pályán az új igazolásokkal – a keretes írásunkban szereplő nagy nevek közül néhányan szinte biztosan kékbe öltöznek a nyáron – és a régi harcosokkal a Stamford Bridge-en is játszathatja majd kedvenc rombuszalakzatát a középpályán. S ha még bónuszként Kaká vagy Andrea Pirlo tényleg követi Londonba, meglesz az a vezér is a csapatban, aki a Juventusnál Zinedine Zidane, a Milannál Kaká volt, s akikre mindig támaszkodhatott.

Ha nem jönnek, meg kell bíznia Frank Lampardban. Ha sikerül, vele is álmodhat nagyot...

Legfrissebb hírek

Kanada hatot, Svájc négyet szerzett – a nyolcadik játéknap 14 gólja egy helyen

Foci vb 2026
13 perce

Javier Aguirre: Egyetlen hiba döntötte el a mérkőzés sorsát

Foci vb 2026
38 perce

Saját klubja stadionjában talált be Luis Romo – érdekességek, statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Argentína, Németország és Spanyolország előtt – Mexikó 1994 óta nyolcadszor jutott tovább a csoportból

Foci vb 2026
1 órája

Kettőből kettő: Mexikó a második meccsét is megnyerte!

Foci vb 2026
2 órája

Dél-Koreát is megverte, Mexikó társházigazdaként továbbjutott, egyben máris megnyerte az A-csoportot!

Foci vb 2026
2 órája

Dél-koreai kapushibát kihasználva nyert Mexikó – videó

Foci vb 2026
2 órája

Félidőben nincs gól a Mexikó–Dél-Korea mérkőzésen

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik