Dárdai Pál: csak a Hertha!

2009.05.28. 23:23
Címkék

Megnyugodhatnak a Hertha szurkolói: Dárdai Pál marad!

Amíg Andrij Voronin és Marko Pantelics (sőt a hírek szerint bárki más) távozhat a csapattól, addig a kék-fehéreket 1997 óta erősítő magyar középpályáshoz ragaszkodnak a német fővárosban. Dieter Hoeness, az egyesület menedzsere csütörtökön bejelentette, hogy Dárdai Pál június 30-án lejáró szerződését egy plusz két esztendővel meghosszabbították. Amint arról a Nemzeti Sport már beszámolt, kedden gyakorlatilag mindenben megegyeztek a felek, az akkor megkötött szóbeli megállapodást rögzítették immár írásban is.

„Örülök – szögezte le a lassan már a Hertha örökös tagjának számító fedezet. – Az biztos, hogy a következő idényben még profi leszek, aztán jövő nyáron meglátjuk, mi lesz a folytatás. Úgy állok hozzá, hogy az azt követő szezonban is az első csapatot erősítem majd, remélem, az sem sikerül rosszabbul, mint az idei. Ugyanakkor nem zárható ki, hogy még egy év, és az amatőrökhöz megyek. Közben megszerezném az edzői papírokat, és a megbeszéltek szerint átvehetném valamelyik korosztályos együttes irányítását. Szóval a Herthánál hosszú távon számítanak rám, és ezt nagy eredménynek tartom.”

Noha a szabadságát megkezdő Dárdai Pál szombaton már Pécsen lesz, a hazatérés még várat magára. Hogy meddig, azt maga az 57-szeres válogatott labdarúgó sem tudja. „Berlin a városom, a Hertha a csapatom – idézte az egylet honlapja a pályafutása egyik legjobb idényét maga mögött tudó középpályást, aki lapunknak annyival egészítette ki mondandóját, hogy „…a jövőmmel kapcsolatban csak Berlinben gondolkodtam, a döntésemet megkönnyítette, hogy Dieter Hoenessék mindvégig rendkívül korrektek voltak velem szemben. Bevallom, kicsit vártam a pécsiek hívását, ám mivel nem jött, gyorsan aláírtam a Herthához.”

Legfrissebb hírek

A francia és az angol játékosok együtt imádkoztak a lefújást követően

Foci vb 2026
3 órája

Tízgólos őrült meccsen szerezte meg a vb-bronzérmert Anglia – galéria

Foci vb 2026
3 órája

Bukayo Sakát választották meg a meccs legjobbjának

Foci vb 2026
4 órája

Íme, a bronzmeccs 20 másodperces mémösszefoglalója!

Foci vb 2026
4 órája

Mbappé: Örültem volna, ha nem én vagyok a gólkirály, de a döntőben játszunk ehelyett

Foci vb 2026
4 órája

Thomas Tuchel: Egy idő után már nem tudtam számolni a gólokat

Foci vb 2026
4 órája

Statisztikák: Franciaország mindig gólgazdag bronzmérkőzést játszik, ez sem volt kivétel

Foci vb 2026
5 órája

Mbappé gólok, Olise gólpasszok terén hengerelt, de nem róluk szólt minden idők leggólgazdagabb bronzmérkőzése – statisztikák

Foci vb 2026
5 órája