Mentálisan tökéletesen rendben

R. B. B.R. B. B.
2009.04.23. 23:21
Címkék

Péntektől vasárnapig Tbilisziben rendezik az idei Európa-bajnokságot, amelyen a férfiaknál hét magyar dzsudoka lép tatamira, és mindannyian képesek lehetnek a legjobb nyolc közé jutásra, sőt többen akár az éremszerzésre is.

A csapat rangidőse a 28 esztendős, a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes Ungvári Miklós, illetve a 26 éves, 2007-ben Európa-bajnok Hadfi Dániel. Utóbbi mosolyogva újságolta, hogy az elmúlt egy hónapban már csak a cselgáncsra kellett koncentrálnia (korábban a Testnevelési Egyetem nappali tagozatán tanuló versenyző a tanítással is foglalkozott, illetve betegeskedett), és egyre jobban dolgozik, jól mennek neki az edzések. Pedig az olimpia utáni időszak nem volt egyszerű.

„Az elmúlt hónapokban sok minden összejött – tekintett vissza az elmúlt több mint fél évre a Honvéd-Kipszer dzsúdósa. – Be kellett fejeznem a sulit, és az olimpia után egy kicsit nehéz volt visszaállni a sorba. Most már rendet raktam a fejemben, teljes gőzzel a dzsúdóra koncentrálok. És ez a legfontosabb, hogy mentálisan rendben legyek.”

Hadfi 2007-ben az Eb-aranya mellé egy vb-bronzot is begyűjtött, a múlt év elején viszont elkezdődött a kálváriája. Hosszú ideig kutatták betegsége okát (címvédőként kihagyta a kontinensviadalt), végül kivették a manduláját, s a hosszú kihagyás ellenére is hetedik lett az olimpián, de ez a majd két, kevésbé sikeres év megviselte. Hadfi elmondta, annyira nem tépázták meg az önbizalmát a vereségek, próbál minél kevesebbet foglalkozni velük, ráadásul abban is bízhat, hogy a 2005-ös világbajnokság óta minden világversenyen eljutott a legjobb nyolcig. A másik kérdés, hogy egy új ciklus kezdetén (az idei év fő versenye mégiscsak az augusztusi vb), viszonylag rövidebb felkészüléssel a háta mögött mennyire fontos számára a minél jobb szereplés Tbilisziben.

„Nem is kérdés, hogy nyerni akarok – jelentette ki határozottan és eltökélten a 100 kilós dzsúdós. – Egy sportoló pályafutásába nagyjából hat-nyolc Európa-bajnokság fér bele, ezeken kell a lehető legjobb eredményt elérni, ez pedig nem olyan sok ahhoz, hogy akár egyet is kevésbé komolyan vegyek.”

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: folytatódnak az elődöntő küzdelmei a jégkorong Erste Ligában

Minden más foci
47 perce

MotoGP: Bezzecchi Austinban is nyert

Egyéb autó-motor
47 perce

Schön Szabolcs: Képszakadás…; Juhász Roland: Liverpool–Barca BL-döntőt!

E-újság
1 órája

Európai kézilabdaligák: hat magyar gól a spanyol női bajnokságban

Kézilabda
1 órája

Douénak vasárnapig nem volt válogatott gólja – most már több is van

Minden más foci
1 órája

A koszovói kistigris – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Egy csatár védelmében – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
1 órája

Kalmár Zsolt három góllal és három előkészítéssel tért vissza a pályára

Labdarúgó NB II
3 órája
Ezek is érdekelhetik