Az Inter is figyeli Juhászt

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
2009.04.14. 23:09
Címkék

A tavaszi zsongás immár a sportsajtóban is érzékelhető, a képzelet örökös harcot vív a valóságérzékkel, a nyári átigazolási időszak közeledtével a médiagépezet percenként löki ki a hihető és kevésbé hihető híreket. Jelenlegi tudásunk alapján nem áll módunkban megítélni, hogy a firenzeviola.it oldalon megjelent információ melyik kategóriába sorolható, az olasz futballportál mindenesetre úgy tudja: Juhász Roland iránt az Internazionale is érdeklődik. Az értesülést a firenzei forrásra hivatkozva átvette a tuttomercatoweb.com átigazolási híroldal is, hozzátéve, hogy Mario Corso, a milánóiak játékosmegfigyelője többször Brüsszelben járt, és személyesen is megnézte az Anderlecht 25 éves védőjének játékát.

„Hivatalosan senki sem tájékoztatott az Internazionale érdeklődéséről, de egyéb forrásokból hozzám is eljutott a hír – mondta érdeklődésünkre Filipovics Vladan, a játékos menedzsere. – Juhásszal kapcsolatban több csapat megkeresett, és egyre inkább úgy tűnik, az Anderlecht is rászánta magát a védő eladására. Ez nyilvánvaló érdeke is, hiszen még két évig él a szerződése a futballistával, és ha keresni akar rajta, most még megteheti.”

A játékosügynök nem kívánt konkrét összegről beszélni Juhász becsült értékére vonatkozó kérdésünkre, a PSV állítólagos tervezetében szereplő négymillió eurót azonban reálisnak nevezte. Dzsudzsák Balázs klubja mellett egyébként Juhászt az utóbbi időben a Fiorentinával, a Schalkéval, a Newcastle-lal, a Saint-Étienne-nel és a Marseille-jel is hírbe hozták. Érdeklődésünkre Massimiliano Franchi, a Tuttosport szakírója is kifejtette álláspontját az Inter védelmét illető lehetséges erősítésekről.

„A milánóiak első számú kiszemeltje a posztra Philippe Mexes – fejtegette Franchi. – A Roma hátvédje évek óta Olaszországban futballozik, ismeri a közeget, a nyelvet, a támadókat. Ugyanez Juhászról nem mondható el, neki idő kellene ahhoz, hogy beilleszkedjen, és ezt a kockázatot meglátásom szerint nem vállalná az Inter. Arról nem is beszélve, hogy azért itt a világ egyik legnagyobb klubjáról van szó, és ahogy hallom, a többi érdeklődő nem üti meg ezt a szintet. A hírt hallva nekem eszembe jutott a román Mirel Radoi példája, akit tavaly szintén az Inter kiszemeltjeként emlegettek, aztán mégsem lett az üzletből semmi.”

A legfontosabb kérdést még nem érintettük: mit szól az ügyhöz az érintett, Juhász Roland?

„Továbbra is szeretnék csak a játékra összpontosítani, és az efféle ügyeket meghagyom a menedzseremnek – tette világossá a védő. – Hogy megérett-e az idő arra, hogy olyan nagycsapathoz igazoljak, mint az Inter? Alapvetően a fokozatosság híve vagyok, de nem tagadom, szívesen vállalom a kihívásokat.”

Legfrissebb hírek

Osváth Attila: Megvan a csapategység, mindenki tudja a dolgát

Európa-liga
5 perce

NB I: a hétvégi hőség ellenére az MLSZ nem tervez időpont-módosítást

Labdarúgó NB I
51 perce

Szoboszlai Zsolt: Még többet, még többet, még többet!; Őrült izgalmak: a Fradi, az ETO és a DVSC is talpon maradt

E-újság
7 órája

Bognár: Szerettem volna, hogy esetleg tudjunk egy harmadik gólt lőni az utolsó 15–20 percben

Európa-konferencialiga
7 órája

Pénteki sportműsor: PAFC–Kisvárda az NB I-ben

Minden más foci
8 órája

Borbély Balázs: Meleg volt a vége, de behúztuk!

Európa-liga
8 órája

Azok a Tűzszekerek – Kő András publicisztikája

Egyéb egyéni
8 órája

Mozgató, rúgó – Kamler János jegyzete

Magyar válogatott
8 órája