Percemberek

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
Vágólapra másolva!
2009.04.07. 01:58
Címkék

Mészöly Géza helyében én is küldtem volna a meghívót Lipcsei Péternek. A ligaválogatott edzőjeként az lett volna az első dolgom, hogy a Ferencváros futballistáját értesítsem: készüljön, mert kezdőként számítok rá a Milan elleni, április 22-i gálameccsen. S nem azért, mert az eddigi pályafutása alapján ez úgymond jár neki, sokkal inkább amiatt, hogy újra játékba lendüljön. Mert Lipcsei Péternek szerencsére esze ágában sincs visszavonulni, ehelyett nyolc hónapja, az újabb brutális sérülése óta máson sem jár az esze, mint hogy minél előbb játékra jelentkezzen.

Mindhiába. Bobby Davison, a Fradi szakmai irányítója valahogy nem akarja észrevenni, hogy legjobb futballistája ott toporog bevetésre készen. Azzal érvel, hogy Lipcsei Péter még nincs játékban. Jó vicc. Mitől lenne, ha éppen az angol szakember nem ad neki lehetőséget? Ezért is jöhet kapóra ez a Milan elleni barátságos találkozó, ahol Lipcsei újra belekóstolhat a meccs iramába, hangulatába és szagába, nem is akárkikkel szemben, hiszen találkozhat David Beckhammel, Andrea Pirlóval, Gennaro Gattusóval vagy a védekezésbe is besegítő Kakával. Ez talán nagyobb kihívás a számára, mint (minden bántó szándék nélkül…) a kolbászfesztivál törzsközönségét jelentő békéscsabai fiúk ellen, vagy épp a jászberényiekkel szemben, akik télen még meg akartak szűnni, ehelyett most vasárnap jól megszorongatták a Fradit.

Mert Bobby Davisonnak akár igaza is lehetne, ha a Ferencváros nem kínlódna a pályán.

Azt mondja az angol szakember, hogy jelenleg hat jobb középpályása van, mint Lipcsei Péter. Elképesztő mondat. Aki látta a zöld-fehérek legutóbbi három meccsét, talán most Mr. Davison képébe üvöltené, hogy mutasson egyet a sok percember közül, aki valóban Fradi-szintű futballista. Mert például a roppant tehetséges Tóth Bencének egyetlen szerencséje van: hogy nincs mögötte Simon Tibor, aki a fiatalember sokszor igencsak nagyhangú, már-már nagyképű megmozdulása után egy jókora taslival helyre tenné – hátha valóban futballista lesz egyszer belőle.

Még ha nem is olyan, mint Lipcsei Péter.

Mert ő így a negyven felé araszolva is klasszisokkal jobb bármelyiküknél.

Legfrissebb hírek

Hat-hat férfi és női sportoló közül lehet választani az év atlétája szavazáson

Atlétika
20 perce

WTA-vb: megszenvedtek az oroszokkal Babosék, de nyertek

Tenisz
28 perce

Női vízi ob I: izgalmas meccsen maradt hibátlan az UVSE

Vízilabda
29 perce

Mikel Merino duplázott, Prágában is nyert az Arsenal

Bajnokok Ligája
54 perce

Bajnokok Ligája: PSG–Bayern München

Bajnokok Ligája
57 perce

Bajnokok Ligája: Liverpool–Real Madrid

Bajnokok Ligája
57 perce

Az Európa-kupában folytatja a Sopron Basket

Kosárlabda
1 órája

Élvonalbeli csapatot búcsúztatva jutott tovább az MTK a női kézi Magyar Kupában

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik