Mindkét csapat kikapott

R. B. B.R. B. B.
2009.04.05. 01:32
Címkék

Mindkét magyar csapat vereséget szenvedett, így a Dunaújvárosi Főiskola-ELCO-DVCSH ezüstérmes lett a LEN-kupában, míg a Domino-Honvéd a bronzéremért játszhat a BEK-ben.

Az első mérkőzést megnyerő (12–11) Dunaújváros a Sturm Csehov otthonában is jól kezdett, az öt gólig jutó Primász Ágnes vezérletével másfél negyeden keresztül jobban állt, és még az utolsó negyed előtt is közelebb volt történelme első nemzetközi kupagyőzelméhez (a BEK-ben és a KEK-ben már elkönyvelhetett egy-egy ezüstérmet), mint Dmitrij Gorskov tanítványai.

Sőt, a negyedik negyed elején ismét a főiskolások kerültek előnybe, utána azonban semmi sem jött össze nekik. Ráadásul elég erős bírói nyomással is meg kellett birkózniuk, gyakran nem is hagyták támadni őket a fehér ruhások. 1:40 perccel a vége előtt Primász lövése a kapufa belső éléről jött ki, innentől pedig már tartották az előnyüket az oroszok.

A másik magyar kupacsapat, a Honvéd a görög Vuliagmenivel került szembe a BEK elődöntőjében. A Valkai Ágnes nélkül felálló Domino a fiatal Keszthelyi Rita góljával szerzett vezetést, azonban a magyar együttest az előző kiírás negyeddöntőjében búcsúztató Vuliagmeni fordítani tudott, s 5–3-ra is vezetett. Szerencsére előbb egyenlített, majd Zantleitner Krisztina és Györe Anett góljával a vezetést is sikerült megszereznie a magyar bajnoknak, de a fordulatoknak még itt sem volt vége. A görögök egalizáltak, majd tizenhárom másodperccel a lefújás előtt a győztes gólt is megszerezték. A Honvéd vasárnap a házigazda Kirisivel játszik a bronzéremért.

Legfrissebb hírek

Sötét fellegek Győrben, összetűzött az edző és a csapatkapitány; Sowunmi Thomas a rangadón még arany nyakláncot is talált a fűben

E-újság
2 órája

A címvédő Moritz Linus Wesemann nyerte a férfi műugrók 1 méteres döntőjét a vizes Eb-n

Úszás
3 órája

Vasárnapi sportműsor: FTC–Vasas, ETO FC–Nyíregyháza, Újpest–DVSC

Minden más foci
3 órája

Tetszenek ismerni Josimar Diast? – Vincze András publicisztikája

Foci vb 2026
3 órája

Romboló építkezés – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

Portugál válogatott csapattársat kapott Tóth Alex – hivatalos

Angol labdarúgás
4 órája

Két góllal is vezetett, mégsem nyert a Real Madrid a Fiorentina ellen

Minden más foci
4 órája

Gyász: meghalt a világhírű hegymászó, lavina sodorta el a Broad Peaken

Egyéb egyéni
4 órája