Dzsudzsák pazar gólt lőtt

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2009.04.05. 01:32
Címkék

Többek között Babos Gábor védéseinek köszönhető, hogy legfeljebb öt pont hiányzik az AZ történetének második bajnoki címéhez. Az 1981-ben egyszer már csúcsra érő (azóta csak a három nagy, a PSV, az Ajax és a Feyenoord volt bajnok) AZ a papírformának megfelelő hazai sikere (az ADO-t még akkor is illett simán megvernie, ha félidőben hátrányban volt) mellett abból húzott hasznot, hogy a Twente nem bírt az NEC-vel. Babosék ugyan ötmeccsesre nyújtották a nyeretlenségi sorozatukat, de az eredmények kedvező alakulása miatt még mindig eséllyel pályáznak az Európa-ligába jutást eldöntő rájátszásba kerülésre.

Ott akár a PSV-vel is találkozhat az NEC, mert Dzsudzsák Balázs címvédő csapata még mindig csak ötödik, de csökkentette a Heerenveennel szembeni hátrányát. Az eindhoveniek a „magyar belharcban” a Vermes Krisztiánnal felálló Spartát győzték le, a támadó főszereplésével.

Dzsudzsák aktívan kezdett, de a 41. percig annyi szerencséje volt a lövésekkel, mint szerdán Málta ellen. Akkor azonban egy visszahúzós csel után elegánsan kilőtte a bal felső sarkot, és megtörte a hazaiak ellenállását. Ez volt a nyolcadik bajnoki gólja a szezonban, ami karriercsúcs (és a második legtöbb az idei PSV-ben), a csapat pedig a végül fölényes sikerével kilencmeccsesre nyújtotta a rotterdami Sparta elleni veretlenségi sorozatát.

Legfrissebb hírek

Vívás: Gachályi Gréta mosolygósan ülhet a karácsonyi asztalhoz

Utánpótlássport
26 perce

A Nyíregyháza január 2-án kezdi a felkészülést, majd Törökországba utazik

Labdarúgó NB I
28 perce

A spanyol gólkirály vette be a kapuját – Hosszú Kávé Szalóczy Pállal

Képes Sport
34 perce

Vitek Dárius jövőre is szeretné „kibirkózni” magából a maximumot

Birkózás
1 órája

RB Leipzig: korábbi alapember távozik, egy fiatal visszatér, egyiptomi együttműködés

Német labdarúgás
1 órája

NB I: Jordanov csodagólja, Tóth Barna lelkiereje, Klausz „nagy mentése”

Labdarúgó NB I
1 órája

Harminckét évesen visszavonul az olimpiai bajnok brazil középpályás

Minden más foci
1 órája

A jótékonyság volt a lényeg, azért győzött a huszonnégy óráson

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik