Kiállítással indult

2009.04.02. 08:10
Címkék

„Lippi! Nézd meg a Faceboo kot, valaki a barátjának jelölt: Cassano…” – üzentek transzparensükkel Marcello Lippi szövetségi kapitánynak az Írország elleni világbajnoki selejtező előtt Bariban a helyi szurkolók, jelezve: nem bocsátották meg a szakembernek, hogy kihagyta a város szülöttét, Antonio Cassanót. A kisebb tüntetés egyúttal cáfolatot jelentett az edző korábbi jóslatára, hogy nem számít lázadásra azok részéről, akik 2006-ban örömkönnyek között ünnepelték együttese világbajnoki győzelmét. A Sampdoria-csatár ügyét kihasználva Giovanni Trapattoni, az írek olasz kapitánya is igyekezett nyilatkozatával megbontani az ellenfél sorait: „Annak idején nálam mutatkozott be a válogatottban, és meggyőződésem, hogy most is ott lenne a helye.”

Sokak szerint Giuseppe Rossinak is ott lett volna, Lippi azonban az előzetes hírekkel ellentétben végül a kispadra ültette a Villarreal támadóját. Kezdőként kapott viszont helyet a csapatban Giampaolo Pazzini, ám számára a találkozó nem tartott sokáig: a 3. percben már felmutatta neki a piros lapot a Wolfgang Stark játékvezető, miután a játékos a levegőben kitette könyökét a John O’Sheavel történt ütközés során.

Amilyen váratlan eseménynyel kezdődött, olyan meglepő fordulattal folytatódott az öszszecsapás, hiszen a Fabio Grosso beadását közvetlen közelről a kapuba pofozó Vincenzo Iaquinta góljával a 10. percben már az olaszok vezettek.

Trapattoni mester ekkor tizenkilencre lapot kért, és a 21. percben újabb csatárt hozott be Caleb Folan személyében. S a korábbi itáliai kapitány szakértelme végül kifizetődött, az írek Robbie Keane 88. percben, közelről elért góljával döntetlenre mentették az összecsapást.

Legfrissebb hírek

„Hatvan év óta az első angol vagyok, aki vb-aranyat fog” – Cucurella odaadta az érmét a postásnak

Foci vb 2026
14 perce

19 ezer ellenőrzés, 80 százalékkal esett vissza a súlyos hibák száma – jön az 1000. VAR-mérkőzés az NB I-ben

Labdarúgó NB I
17 perce

Jesper Jensen: Erősebbek leszünk az új idényben

Kézilabda
39 perce

Tavaly óta profi, ő lett a hatodik, aki ilyen fiatalon ATP-tornát nyert

Tenisz
53 perce

Légiósnak állt az Újpest játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

A fantasztikus ötös – íme, a Tour de France 5-szörös győztesei

Képes Sport
1 órája

A magyar vívósport tartja a helyét a világ élmezőnyében

Egyéb egyéni
1 órája

Egy szaúdi triatlonost hat évre eltiltott az ITA

Egyéb egyéni
1 órája