Marosi: nagy hajrá

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2009.03.29. 23:47
Címkék

A hétvégén, amelyen a biatlon-világkupa szezonja befejeződött Oroszországban, a biatlonszerű öttusa-világkupák korszaka beköszöntött Mexikóban. És eljött megint Marosi Ádám napja is, aki tavaly nyáron még a régi szabályokhoz alkalmazkodva nyerte meg Fehérváron a magyar bajnokságot. Az ősszel érthetően nevezte nagy hülyeségnek (nem pont ezeket a szavakat használta…) a futás és a lövészet összevonását, mígnem a kombinált öttusa februári budapesti tesztversenyéig ki nem derült számára, hogy ezen szabályok szerint is sokra hivatott, sőt…

Pedig első versenyén elmaradt saját várakozásától is.

„El kell kapni a ritmust a lövészetnél, töltök, lövök, töltök, lövök. Máskor meg nem megy és nem megy. Az edzéseken jól ment, de most valamiért nem – nyilatkozta akkor, hozzátéve: – Nekem viszont ez a fajta futás sokkal jobban megy, sokkal többet ki tudok hozni magamból.”

Ezt mutatta most meg a világnak: a záró szám előtt a 12. helyen állt, innen futott fel a harmadikra. A vívásban ezúttal is egyértelművé vált, jól döntött, hogy nem párbajtőrvívásra adta a fejét: többször kapott ki, mint ahányszor nyert. Bosszantóbb volt, hogy a nyitó szám egyik mestere, Kasza Róbert ugyanúgy 17/18-as mérleggel zárt, s ekkor már sejteni lehetett: ha lesz magyar a dobogón, Marosi léphet fe rá.

Szatmári László versenybíró helyszíni beszámolójából kiderül, mindketten remekül úsztak (2:04.46, illetve 2:05.47), Marosi ideje a harmadik legjobb lett a mezőnyben. Lovaglásban „Ádám jól teljesítette a pályát”, de „Robinak sajnos meggyűlt a baja az ötödik ugrással, itt sok pontot és időt veszített”. Mindez azt jelentette, hogy egyikük a 12., másikuk a 25. helyen kezdett futni. A nap elején élre álló lengyel Marcin Horbacz végigszáguldott a futópályán, közben a mexikóvárosi célpontokra olyan pontosan lőtte a sorozatokat, mintha westernfilmben szerepelne. Hepiend lett a vége nekünk, magyaroknak is: Horbacz a célban előbb a mexikói Oscar Sotóval ölelkezett, majd a boldogan befutó Marosival csapta össze a tenyerét. Kaszán először a technika fogott ki – „az órát indító gomb nem akart működni” –, aztán a szabályok: – „tíz másodperc időbüntetést kapott szabálytalanul letett fegyverért” –, így egy hellyel hátrébb csúszott.

Legfrissebb hírek

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
23 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
32 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
32 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
41 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 órája

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik