be az ajtókat, főjünk tovább a saját levünkben, és maradjon a bűz – mondja az egyik tábor.
Azért, mert valaki külföldi, még semmivel sem több, mint bárki más, és a normális viselkedés igenis elvárható még attól is, aki amúgy rendkívül elégedett magával – így a másik.
A Ferencváros kontra Nyíregyháza ügy kapcsán játékosokat, edzőket kérdeztünk – a sztori túlmutat önmagán. Aki nem ismeri az előzményeket, azoknak röviden összefoglalva: miután a hétvégén nem lesznek bajnokik, a Nyíregyháza és a Ferencváros megállapodott abban, hogy megmérkőzik. Bobby Davison, az FTC edzője zárt kapus mérkőzést szeretett volna játszani, még saját futballistái előtt is titkolta a programot, mert kíváncsi lett volna arra, labdarúgói hogyan reagálnak a váratlan összecsapás ötletére (milyen mentális állapotban érkeznek a találkozóra, mit esznek, ha tudják, hogy elvileg lazább napjuk van, hogyan alkalmazkodnak a váratlan helyzethez). Csakhogy Nyíregyházán azt mondták: a Fradi, az Fradi, a szurkolók érdeklődtek, és belépőt is árusítottak volna a meccsre. Igaz, a bevételből nem gazdagodni akart a Spartacus, hanem a súlyos beteg feleségét ápoló exfradista Kriston Attila családját támogatták volna, de erre a fővárosban azt mondták, a nyíregyháziak ezt utólag találták ki, azért, hogy az igazukat bizonygassák; a jótékony célú meccset lemondani ugyanis nem szimpatikus, így a Fradi rossz színben tűnne fel.
Nyomasztó az évtizedek óta tartó sikertelenség
Bobby Davison mindenesetre éktelen haragra gerjedt, szerinte becsapták, míg Révész Attila nyírségi menedzser azt mondta: a meccsről szóló hírt nem ők szivárogtatták ki, sőt több klub is jelezte, ők is pórul jártak a Fradival, merthogy az angol edző mindenkit hülyének néz, kioktat, pökhendien viselkedik, ez pedig nem helyes. Révész Attila megbeszélte volna a szituációt kollégájával, de Bobby Davison nem volt hajlandó felvenni a mobilját.
„…ideje lenne elfogadnia, hogy Magyarországon dolgozik, és azonosulnia kell az itteni közeggel” – üzente Bobby Davisonnak Révész Attila.
Kérdés: valóban azonosulnia kell-e a magyar közeggel az angol edzőnek?
Mire ment a magyar futball a sajátos légkörével: ingatag a morál, évtizedek óta tart a sikertelenség, szurkolók tízezreit veszítette el a sportág…
Révész Attila szerint Bobby Davisonnak semmi oka sincs arra, hogy többnek képzelje magát, mint egy magyar szakember.
Nézzük: ki mit gondol erről?
Henk ten Caténak sem volt nálunk könnyű dolga
e Tomiszlav Szivics, az élvonalbeli Kecskemét szerb vezetőedzője. – A szakember Magyarország legnépszerűbb csapatát irányítja, méghozzá úgy, hogy közben a klub tulajdonosai is angolok. Ezért aztán kis túlzással a vezetőedző azt tesz és mond, amit csak akar. Kisebb csapatoknál, ahogy nálunk, Kecskeméten, nem így mennek a dolgok. Mondhatnám: >>>