A jó védekezés lehet a siker kulcsa

Vágólapra másolva!
2009.02.17. 23:16
Címkék
Pénteken az éllovas DVSCTEVA zalaegerszegi vendégjátékával folytatódik a bajnokság, vagyis három hónappal és négy nappal az idényzáró Fehérvár–Újpest találkozó után újra bajnoki pontokért küzdenek majd a csapatok. A rajtot felvezető sorozatunk első részében arra voltunk kíváncsiak, mire lehetnek képesek azok az együttesek, melyeknek teljesítménye az ősszel pozitív vagy éppen negatív meglepetést okozott.

A bajnokság felénél a DVSC áll a mezőny élén, ezüstérmes pozícióban az Újpest található, mégsem állítanánk, hogy e két csapat szereplése jelentette az ősz kellemes meglepetését. Hogy miért? Nos, előbbi másodikként zárta a 2007–2008-as versengést (s előtte zsinórban háromszor bajnoki címet ünnepelhetett…), utóbbi pedig negyedikként futott be, és azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy mindkét klub magyar szinten kiemelkedő anyagi körülmények között működik.

Persze az is megsüvegelendő, hogy egy gárda élni tud a lehetőségeivel, ám sokkal inkább jár a dicséret, ha valamelyik résztvevő erőn felül teljesít. Ilyen például a Mészöly Géza irányította Vasas, amely a harmadik helyen fejezte be az őszt, ráadásul úgy, hogy játékosállománya korántsem a harmadik legjobb a mezőnyben. Az angyalföldi tizenegy az ősszel egyedüliként tudta legyőzni az Újpestet (4–2), és bár a két újonc otthonában is pont nélkül maradt (Szombathelyen 0–1, Kecskeméten 0–2), igazából csak az MTK és a Kaposvár ellen (mindkettő 0–4) mondott csődöt. Az eredményes folytatást illetően nagy kérdés, hogy a karmester Németh Norbert Oroszországba igazol-e, miként azon is sok múlik, a tulajdonosváltás után valóban biztosított-e a tavaszi szereplés anyagi fedezete.

Újoncként negyedik a Haladás, és ne feledjük, a tizenegyik forduló után a gárda csak egységnyi hátrányban volt az éllovas Debrecennel szemben. A csapat az utolsó három mérkőzésén pont nélkül maradt (a DVTK és a Paks ellen 0–1, a ZTE-vel szemben 2–3), mégsem lenne nagy meglepetés, ha Csertői Aurél története legjobb szereplését érné el a zöldfehérekkel (az eddigi csúcs az 1977-es ötödik helyezés).

Emelt fővel járhatnak a nyíregyházi labdarúgók, hiszen azt követően, hogy újoncként tavaly a tizedik helyen fejezték be a bajnokságot , második élvonalbeli évükben (amely sokak szerint mindig nehezebb, mint az első) félidőben az ötödik helyet birtokolják. A Spartacusban nincsenek sztárok, és ami nagyon fontos, senki sem képzeli magát annak. Beszédes adat, hogy a csapat tizenöt fellépésén csak tizennégy gólt kapott (ennél kevesebbet, tizenhármat, csak a Haladás), és ha a védekezés a folytatásban is hasonlóan jó lesz, a Szpari a mezőny első felében végezhet. Meglehet, tévedünk, mégis úgy gondoljuk, a Nyíregyháza visszaesik majd, ám földindulást aligha eredményez, ha a tavalyi pozíciót mondjuk eggyel megjavítva esetleg csak kilencedikként zár.

Nem mehetünk el szó nélkül a kaposvári futballisták teljesítménye mellett sem. Igaz, a Rákóczi a tavalyi hatodik helyezése után „csupán” hetedikként várja a tavaszi folytatást, csakhogy a minimális visszaesés bőven erőn felüli teljesítményt takar. A nyáron ugyanis hat alapember (Milinte Árpád, Pintér Attila, >>>

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik