Gólok után gólpasszok

2009.02.09. 01:33
Címkék

Egy-egy kiállítás, három gól itt, öt ott – röviden így foglalható össze a Volendam–PSV bajnoki (3–5), de gyorsan tegyük hozzá, hogy a címvédő győzelmében ismét főszerepet vállalt Dzsudzsák Balázs. A hétközi fordulóban a Den Haag ellen mesterhármast szerző magyar szélső ezúttal előkészítőként jeleskedett, a második és az ötödik találatnál volt „feladó”, rossz hír viszont, hogy megsérült, jóllehet így is végigjátszotta a gólokban gazdag összecsapást.

„Csütörtökön kaptam egy medvepuszit a combomra, az most mintha ráment volna a térdemre, az utolsó tíz percet gyakorlatilag végigácsorogtam. Nem tudjuk még, mennyire súlyos a sérülés, mindenesetre csatlakozom az Izrael ellen készülő válogatotthoz. Címeres mezben is szeretném bizonyítani, hogy jó formában vagyok” – mondta lapunknak Dzsudzsák a mérkőzés után.

Hangsúlyozandó, hogy Huub Stevens edző január végi távozása óta mind a három bajnokiját sok gólt szerezve nyerte meg a PSV, ami még akkor is látványos előrelépésnek számít, ha ezeken a találkozókon sorrendben a jelenleg az utolsó előtti (17.) helyen álló De Graafschap, a 15. Den Haag, valamint az utolsó Volendam volt az ellenfél a 3–0-s, 6–0-s, illetve 5–3-as diadal alkalmával. Szombaton azonban valódi erőfelmérő következik, hiszen az éllovas, húsz bajnoki óta veretlen (18 győzelem, 2 döntetlen) AZ látogat a negyedik helyre felkapaszkodó eindhoveniekhez.

S ha már itt tartunk, Dzsudzsákék hátránya mindössze egy pont a harmadik helyezett Ajax mögött, amely a hétközi döntetlenje után (Heracles, 2–2) 4–1-es verésbe szaladt bele a Vitesse otthonában. Az amszterdamiak egyetlen gólját Luis Suárez szerezte – ez volt az Ajax történetének 4500. találata az élvonalban.

Legfrissebb hírek

Jim Gottfridsson: Nem bánok semmit, mivel semmi rosszat nem tettem

Kézilabda
4 perce

Tour de Hongrie: Tim Merlier hozta a papírformát és nyerte az első szakaszt

Kerékpár
16 perce

Pérez szerint tizennyolc pontot vettek el a bírók a Real Madridtól a mostani bajnoki idényben

Spanyol labdarúgás
16 perce

Patakfalvy Luca és Salim Omar Gergely is bronzérmes a tekvandó Eb-n

Egyéb egyéni
18 perce

Luka Krivokapics: Kukics hiánya pluszmotivációt jelenthet a magyarok ellen

Kézilabda
20 perce

Küszöbön Abu Fani klubváltása, nem kevés pénzt kaphat a Fradi – sajtóhír

Labdarúgó NB I
48 perce

Kosárlegendákat is díjaztak a szövetség küldöttgyűlésén

Kosárlabda
58 perce

Vb 2026: a FIFA tervei miatt az előírt 15 percnél hosszabb lenne a szünet a döntőben

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik