Kottán György a Pakisztáni Labdarúgó-szövetség levelére, telefonjára vár. A hetvenes években az MTK-VM-ben futballozó, majd edzőként a leghosszabb ideig Ázsiában dolgozó szakember a legesélyesebb ugyanis a pakisztáni szövetségi kapitányi tisztségre. Egyelőre annyi történt, hogy a dél-ázsiai ország sportvezetői hét szakember közül választották ki azt a kettőt, akik közül január végén, február elején nevezik ki az elmúlt évben menesztett Ahtar Mohiuddin utódát. A szövetség sokáig titokban tartotta a jelölteket, ám Holger Obermann, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) ázsiai térségének instruktora értesítette régi barátját a lehetséges feladatról, s Kottán György most a hivatalos felkérés postázására vár.
„Kissé csodálkoztam, hogy számítanának rám, tudtommal ugyanis haragszanak rám Pakisztánban – viccelődött a 62 esztendős szakember, aki bangladesi szövetségi kapitányként csapatával háromszor is legyőzte a pakisztáni válogatottat. – Komolyabbra fordítva a szót, az utóbbi években több felkérést is kaptam Dél-Ázsiából, de ezeket rendre visszautasítottam, mert egy időre elegem lett a földrész futballjából.”
No nem az eredménytelenség, sokkal inkább az európai ember számára szokatlan időjárási viszonyok viselték meg a szakember idegeit. A hazánkban csak kevesek által ismert Kottán György ugyanis elismert labdarúgóedző Ázsiában, legnagyobb sikerét 2003-ban Banglades szövetségi kapitányaként aratta a Dél-Ázsiai Kupa megnyerésével, de bajnoki aranyat és kupagyőzelmet szerzett a Nukti Judhával, illetve feljuttatta az élvonalba az indiai Churchill Brotherst. Mivel korábban tagja volt az Ázsiai Labdarúgó-szövetségnek is, eredményeit kiemelt figyelemmel követik a térségben, éppen ezért nem meglepő a pakisztániak érdeklődése sem.
„Nyilvánvaló, az anyagi szempont a mérvadó döntésem meghozatalánál, de persze az utóbbi években a világnak ezen a táján a politikai helyzetet is figyelembe kell venni – folytatta Kottán György. – A közelmúltban kétszer is voltam Pakisztánban, tájékozódtam a labdarúgás helyzetéről, s ha a szövetség ajánlata megfelelő számomra, a szerződés aláírása előtt még egyszer kiutaznék. Annyit azért hozzátennék, hogy Irakban évek óta hasonlóan feszült a helyzet, kétezer-hétben mégis Ázsia-kupát nyert a válogatott.”
A politikai helyzet a fővárosban, Iszlámábádban, illetve Karacsiban a legkiélezettebb, ám a szövetség székhelye az ország békésebb, nyugati térségében, Pandzsáb tartomány Lahore székhelyén található. A szakember hozzátette, kizárólag a szakmai szempontokat figyelembe véve elvállalná a feladatot, s ha így tesz, a helyi illetékesek tájékoztatása szerint havonta tíz- és tizenötezer dollár közötti összeg illeti meg.
Szép summa, bár nincs kétségünk afelől, nem csupán a jövedelmező állás a vonzó, egész egyszerűen nincs sok hely a világon, ahol magyar edzőre tartanának igényt.