Oda a soproniak győzelmi sorozata

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
Vágólapra másolva!
2009.01.22. 23:45
Címkék

Az újjáalakuló Szolnok magabiztosan, 82–70-re győzött az ezt megelőzően zsinórban ötször nyerő Sopron ellen, vagyis megszakította a vendégek december 6-a óta tartó sikerszériáját.

Bekezdett az Olaj, Váradi Kornél két triplával adta meg a meccs alaphangját, aztán beindult a két új amerikai kisember, Ken Tutt és Ronnie Ross. Utóbbi remekbe szabott hármasával a hatodik percben tíz ponttal megugrott a pályaválasztó, Meszlényi Róbert, a soproniak mestere gyorsan időt is kért, mielőtt nagyobb lett volna a baj.

Ross egy lerohanás végén hatalmasat zsákolt, s ez már a publikumnak is nagyon tetszett, a lelátón helyet foglaló Ousmane Barro is elismerően bólogatott. A 24 éves szenegáliamerikai kettős állampolgárságú center még civilben üldögélt a hazai kispad fölött, de amint Török Zoltán technikai vezető elárulta, a szezont a lengyel Górnik Walbrzych csapatánál kezdő kosarassal tíznapos szerződést kötött az Olaj, így a korábban átlagban tíz pont és ugyanennyi lepattanó körül teljesítő magasember feladata lesz, hogy pótolja Jamal Basitot. Körtélyesi Gergely és David Brooks kosarai tartották versenyben a Sopront, a többiek elvétve kísérleteztek. Állandósult a vendéglátók vezetése, s noha a centergólok hiányoztak a szolnokiak játékából, a piros-fekete legénység, mégis biztosan őrizte előnyét, mert a kisemberek, Ross, Tutt és Váradi szórták a pontokat. A trió az Olaj 46 pontjából 33-at vállalt a félidőig.

Nem ment a Sopronnak, rengeteg dobást rontottak a vendégek, nem tudták azt a rohanós kosárlabdát játszani, amit szeretnek, sőt a büntetőkkel is hadilábon álltak. Az utolsó negyedre 14 pontos szolnoki előnnyel fordultak a felek, s ahogy teltek a percek, úgy lett egyre inkább egyértelmű, hogy megszakad a vendégek ötmeccses veretlenségi sorozata. Így is lett, a Szolnok magabiztosan nyert, s tovább küzdhet a nyolcba kerülésért. A vendégszurkolók „bánatukban” kisebbfajta tábortüzet gyújtottak a szektorukban, de szerencsére senki sem sérült meg, és a lángokat is gyorsan eloltották a rendezők.

Legfrissebb hírek

Szoboszlai-gólpassz, Real-verés a BL-ben; Bárány és Redzic a két újonc a Rossi-keretben

E-újság
6 órája

Szerdai sportműsor: újabb kilenc meccs BL alapszakaszában

Minden más foci
6 órája

Alapvetések – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
6 órája

Fotel a jégen – Malonyai Péter publicisztikája

Jégkorong
6 órája

Tóth Balázst sérülés miatt lecserélték a Blackburn meccsének hajrájában

Légiósok
7 órája

Araújo átlövésére Vlahovics válaszolt – nem kapott ki, de továbbra is nyeretlen a BL-ben a Juventus

Bajnokok Ligája
7 órája

A remeklő Szoboszlai gólpasszal járult hozzá a Liverpool Real Madrid elleni győzelméhez

Bajnokok Ligája
7 órája

Győzelem Párizsban is: tovább menetel a Bayern München

Bajnokok Ligája
7 órája
Ezek is érdekelhetik