Fél évig Skóciában

2009.01.22. 23:45
Címkék

Péntek délelőtt új szakasz kezdődik Rósa Dénes életében: aláírja szerződését a skót élvonalban szereplő Hibernianhoz. Meglehetősen gyorsan intézték a papírügyeket, ugyanis a Hibsnek becézett alakulat nagyon szeretné, ha a magyar középpályást benevezhetné szombati bajnoki meccsére.

„Nem lenne rossz élmény a Celtic Parkban, ötvenezer szurkoló előtt bemutatkozni – mondta Rósa Dénes. – Kíváncsi vagyok, milyen új élmények várnak rám.”

A középpályás három teljes évet töltött az angol másodosztályban szereplő Wolverhampton Wanderersnél (2006 januárjának elején köszönt el a Ferencvárostól), ám ott időközben Mick McCarthy lett a menedzser, aki a csapat teljes keretét kicserélte. Rósa Dénes azonban nem akart távozni, az edzéseken és a tartalékmeccseken próbálta igazolni, hogy helye van a csapatban, de a szakvezető kijelentette: bármit csinál, nem számít rá – így hát néhány napja közös megegyezéses szerződésbontás lett a kapcsolat vége.

„Volt időszak, amikor sérülés akadályozott, összességében talán az elmúlt néhány hónapot tartom elvesztegetett időnek a karrieremből – vélekedett Rósa Dénes. – Bár az angol sok tekintetben a világ legjobb bajnoksága, engem hetekig kezeltek, aztán hazautaztam, és doktor Mohácsi János Kalocsán és Bodnár József gyúró három nap alatt rendbe tett.”

Szó volt arról, hogy Rósa Dénes korábbi edzőjével, László Csabával dolgozik a szintén skót Heartsnál, de az üzletből nem lett semmi, és a hatodik helyezett lecsapott a szabaddá váló játékosra. Egy 4–0-ra megnyert zárt kapus edzőmeccsen szerzett két gólt, s a klubvezetők jelezték: másnap reggel meg is kapja az ajánlatot.

„Egyelőre fél évre írok alá, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább – összegzett a középpályás. – A tervek szerint középen

szerepelnék, szeretnék felpörögni, és leginkább magamnak megmutatni, hogy többre vagyok képes, mint amennyire Wolverhamptonban tartottak. Egyelőre a családommal együtt nagyon jól érezzük magunkat Edinburghben, tudom, hogy szépek a stadionok, a szurkolók hihetetlenül jó hangulatot teremtenek a nagy meccseken, szóval bizakodó és motivált vagyok.”

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: NB II-es zárás, osztrák–magyar meccs a hoki-vb-n

Minden más foci
2 órája

Ötödször lett bajnok az ETO!; A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

E-újság
2 órája

Így ünnepelte a bajnoki címet az ETO Kisvárdán és a hazaúton – videók

Labdarúgó NB I
2 órája

Királyi összeomlás – Cselőtei Márk publicisztikája

Spanyol labdarúgás
3 órája

Méltó utódok – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

Jégkorong-vb: Kanada fél gőzzel is lemosta az olaszokat

Jégkorong
3 órája

Európai kézilabdaligák: négy magyar gól Metzben

Kézilabda
4 órája

Női kézi: az Eger feljutott az élvonalba

Kézilabda
4 órája
Ezek is érdekelhetik