Át a spanyol falon!

2009.01.14. 23:40
Címkék
Nehéz, de nem lehetetlen feladat előtt áll a Betonút-NRKNyíregyháza. A szabolcsiak női csapata a Challenge-kupa nyolcaddöntőjében a spanyol CV Albacete ellen vívja az idei első hazai tétmérkőzését, az ibériai csapat pedig nem ígérkezik könnyű ellenfélnek.

A szerda délután landoló vendégegyüttes keretében négy légiós található (egy-egy brazil, perui, angol és amerikai), ám a hírek szerint az ibériaiak az előző kör óta vásároltak egy szerb, valamint még egy amerikai játékost is!

„Ha a spanyolok azokkal a játékosokkal érkeznek, akikkel a szlovén Nova Gorica ellen léptek pályára a legjobb harminckettő között, akkor van esélyünk – kezdte az ellenfél elemzését Ludvig Zsolt, az NRK vezetőedzője. – Az Albacete szerkezetileg alacsonyabb, ezért mozgékonyabb is nálunk. Emberei a hármason kívülről kevés akciót vezetnek, támadásban folyamatosan gyorsítják a játékot, de ha jól és határozottan tudunk blokkolni, meglephetjük őket.”

A Nyíregyházának a legnagyobb gondot a mérkőzéshiány jelenti – a csapat december 21-e óta szinte csak edzésen lépett pályára, kivételt a válogatott elleni, január eleji felkészülési találkozó jelenti.

„A játékosok jó állapotban vannak, noha Miklai Zsanett csak szerdán csatlakozott a kerethez, hiszen a múlt héten még az ifjúsági válogatottal játszott Európa-bajnoki selejtezőt Olaszországban – folytatta Ludvig. – A meccshiány azért látszik a csapaton, lehet, hogy emiatt egy kicsit nehezebben fogjuk felvenni a találkozó ritmusát. Ennek ellenére nagyon jó lenne megnyerni a mérkőzést, hiszen csak akkor maradna reális esélyünk a továbbjutásra, ha előnnyel tudnánk Spanyolországba utazni. Remélem, jó néhány szurkoló kilátogat a Bujtosi Szabadidőcsarnokba, mert szükségünk lenne a biztatásra.”

Legfrissebb hírek

Másodszor sem bírt a spanyolokkal a magyar női röplabda-válogatott

Röplabda
1 órája

Borbély Balázs: A kimaradt tizenegyesnél megfordult a fejemben, hogy megbosszulhatja magát

Labdarúgó NB I
1 órája

Rodri Barcelonába, Tóth Rajmund Konyába érkezett meg – ez történt hétfőn a transzferpiacon

Minden más foci
2 órája

Keddi sportműsor: BL-selejtezők Varga Barnabással és Vitális Milánnal

Minden más foci
2 órája

Aubameyang góllal, a Depor hazai döntetlennel tért vissza a La Ligába

Spanyol labdarúgás
2 órája

Demjén Patrik remek napot fogott ki; Kós Hubert nem teljesen elégedett

E-újság
2 órája

Videó: Tóth Rajmund megérkezett Törökországba

Labdarúgó NB I
2 órája

Tisztelt szerkesztőség! – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2 órája