Jöhet a generációk harca

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
Vágólapra másolva!
2008.12.11. 01:48
Címkék

Bár Gyenesei István önkor mányzati miniszter szerint „a sport a válság nyertese”, a vívásra, amely a pekingi olimpián a kilencedik legnézettebb sportág volt, több mint 100 millió forinttal kevesebb pénzt áldoz az állam, mint az idén, azaz a 2008as szint negyven százalékával kell majd számolniuk a jövőben a sportág vezetőinek. És már nemcsak jövőre, hanem az idén is ehhez kell igazodniuk, részben a takarékosság az oka, hogy az országos bajnokságot Angyalföldön, a Rozsnyai utcai Láng-csarnokban tartják. A világelitbe tartozó versenyzőink szinte mind ott lesznek, bár néhányan, például a gyermeket váró Mincza-Nébald Ildikó legfeljebb csak a nézőtéren.

Amikor Füleky Andrást, a szövetség ügyvezető igazgatóját a sportág pénzügyi helyzetéről kérdezték, csak annyit mondott:„Jobb erről nem beszélni”. Folytassuk inkább a sportolókkal. A kard egyéni legnagyobb esélyesének egy tinédzser tűnik, aki ugyan még a juniorok között is „kicsi” 1991. novemberi születési dátuma alapján, de megnyerte a korosztályos Európa-bajnokságot. Még inkább a virtuóz technikával vívó Iliász Nikolász mellett szól, hogy a felnőttek idénynyitó nemzetközi versenyén, a Münchener Schwerteen is győzött, és hogy Nemcsik Zsolt csak csapatban lép pástra. Térdműtéte után először versenyez. „Most jöttem a Sportkórházból, a legfrissebb vizsgálatok alapján nem javasolják a versenyzést a hét végén – mondta szerdán az olimpiai ezüstérmes kardvívó. – Több orvos egymástól független, de egybehangzó véleménye ellenére én indulni szeretnék, de csak a Vasas csapatában.” Amelynek Iliász Nikolász mellett a csapatvilágbajnok Szilágyi Áron is tagja, azaz a piroskékek legyőzése embert próbáló feladat.

Női tőrben a piros-fehérek, vagyis a honvédosok állnak a figyelem középpontjában, hiszen az athéni hatodik Varga Gabriella és a pekingi ötödik Knapek Edina mestere, Bernát Zoltán felfüggesztette az edzői munkáját, miután Szekeres Pált nevezték ki utódjának, vagyis szövetségi kapitánynak.

Párbajtőrben kétszer akkora a mezőny mindkét nemben, mint a többi fegyvernemben (157, illetve 108 nevezett), a minőség pedig garantált. A sportágvezetők ugyan várható őrségváltásról beszélnek, a honvédos nagy generáció tagjai, a pekingi elődöntős Boczkó Gábor, az idei Európa-bajnok Imre Géza és a tavalyi világbajnok Kulcsár Krisztián alighanem másként gondolja.

Legfrissebb hírek

A MAFC nyerte meg a férfi röplabdabajnokság bronzmeccsének első felvonását

Röplabda
3 perce

„Győzelmet érdemeltünk volna” – Robbie Keane a Puskás Akadémia elleni döntetlen után

Labdarúgó NB I
4 perce

Dibusz Dénes: Nem tagadom, olykor ideges voltam

Labdarúgó NB I
11 perce

Az 50 éves Mark Williams sznúkervilágbajnoki döntőt vívhat

Egyéb egyéni
21 perce

Gretchen Walsh világcsúcsot úszott 100 méter pillangón

Úszás
27 perce

F1, Miami Nagydíj, időmérő

F1
41 perce

Küszöbön a komáromi bennmaradás

Minden más foci
50 perce

Albon, Bearman és Lawson is büntetést kapott, változott a miami sprintverseny végeredménye

F1
52 perce
Ezek is érdekelhetik