Káté, a megüthetetlen

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2008.11.11. 23:25
Címkék

Lépjünk gyorsan túl azon, hogy Bernáth István inkább birkózásban, mint ökölvívásban próbált egy kört menni az Eb-n (nem sikerült neki, a második menetben leléptették), és inkább díjazzuk azt, hogy Káté Gyula értékelhető találatot sem kapva jutott túl a bosnyák Dzemal Fetahovicon. A legutóbbi két Eb-ről bronzot hozó Káté minden menetet 2:0-ra nyert meg, és készülhet az orosz Makszim Ignatyev elleni, már az éremért zajló összecsapásra.

„Jó formában érzem magam, és le akarom győzni az oroszt. Az arany a célom!” – jelentette

ki az MTK 64 kilós bunyósa. Idősb Balzsay Károly szövetségi kapitány szerint is összejöhet a bravúr (magyar bunyós a 2005ös világbajnokság, Bedák Pál Szergej Kazakov elleni sikere óta nem vert meg oroszt világversenyen), feltéve, hogy sikerül az Ignatyev által vártnál is nagyobb tempót diktálni.

Két súlycsoporttal feljebb Szili István is eljutott az éremkapuig, a nemzetisége alapján talán lesajnált, ugyanakkor a bőrszíne alapján egyértelműen más kultúrából érkező norvég Glodi Eneste megverésével. A nyáron majdnem a profik közé álló Szili a nyolc között az ukrán Ivan Szenajjal párbajozik – élete első világversenyes érméért.

Kedden Ungvári István (48 kg) a fehérorosz Anton Bekissel, Varga Miklós (60 kg) a grúz Koba Phakadzéval, Bacskai Balázs (69 kg) pedig a török Abdulkadir Koroglinnal találkozik, mindhárom mérkőzés tétje az elődöntőbe jutás, egyúttal az érem lesz.

Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda vb-selejtező: az olimpiai ezüstérmessel is találkozhat a magyar válogatott

Kosárlabda
56 perce

Szatmári Csaba: Újra meg kellett tanulnom járni

Labdarúgó NB I
59 perce

Bondár Parmában, Piros Tuniszban negyeddöntős

Tenisz
1 órája

Lamine Yamalt dicsérte, Kylian Mbappét kritizálta Fabio Capello

Spanyol labdarúgás
1 órája

A BVSC is megkapta a licencet az MLSZ-től

Labdarúgó NB II
1 órája

A brazil elnök nem lelkendezik Ancelotti kinevezése miatt, és furcsa ötlettel állt elő

Minden más foci
1 órája

Valter a csúcson, Peák megelőzte Pogacart – Tour de Hongrie-sorozat, 3. rész

Kerékpár
1 órája

Kecskemét: „Egyértelműen a visszajutás a cél” – a keret adva van

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik