Kiesés pontzuhatagban

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2008.10.23. 02:03
Címkék

A selejtező első mérkőzésén, Körmenden elszenvedett 88–71es vereség nem sok jóval kecsegtette a hosszú idő után a nemzetközi porondra kilépő vasi együttest. Az sem javította a magyarok esélyeit, hogy a sérült válogatott bedobó, Ferencz Csaba el sem utazott Hollandiába, a csapatkapitány Trummer Rudolf pedig ugyan elkísérte társait Hertogenboschba, ám fájós térde miatt nem lépett pályára.

Az első negyedben a körmendiek jól tartották magukat, meglepték álmosan kezdő ellenfelüket. Ezúttal is ugyanaz a két légiós lendítette előre a vendégeket, aki egy hete Körmenden is jól teljesített. Olyannyira, hogy az egyaránt 11 pontot termelő Manix Auriantal és George Banks vezérletével öt ponttal a piros-feketék vezettek az első negyed végén. Sőt Fodor Gergely a második szakasz első támadásából tovább növelte a vendégelőnyt. Ám ekkor színre léptek a hollandok minőségi cseréi, és az öt új játékos ugyanannyi pontot (23) szerzett öt perc alatt, mint amennyit a kezdő ötös az első negyedben. Különösen a 25 esztendős Anthony Richardson őrzése jelentett megoldhatatlan feladatot a körmendiek számára. A 201 centis amerikai magasbedobó zsinórban szerzett nyolc pontja jelentette az alapját a hazaiak negyed elején – három perc alatt – bemutatott 11–0-s rohanásának s fordításának.

A második tíz percet húsz (!) ponttal nyerte meg a Den Bosch, s ezzel eldöntötte nemcsak a mérkőzést, hanem a továbbjutás kérdését is. Ebben a szakaszban a körmendiek sorra adták el a labdát, a hazaiak felpörgették a tempót és könnyű kosarakat szereztek.

A folytatásban a körmendi fiatalok is kiléphettek az európai porondra, és nem vallottak szégyent.

Miként a kiesés ellenére a magyar bajnokság tavaszi ezüstérmese sem.

Legfrissebb hírek

Húszéves eltiltás egy francia teniszezőnek meccsek manipulálása miatt

Tenisz
3 perce

Niké Liga: Zólyombrézó–Dunaszerdahely

Minden más foci
14 perce

Preska Bálint a sikeres Kör-teljesítés után készül az idényzáróra

Csupasport
15 perce

Schmuck Tünde megugrotta a lécet, a válogatottban is bizonyíthat

Vízilabda
1 órája

NB I: Nyíregyháza Spartacus FC–ETO FC

Labdarúgó NB I
1 órája

Bombaerős a szenegáli keret az Afrikai Nemzetek Kupájára

Minden más foci
1 órája

Női kézi NB I: az önkormányzat segíti a működést Dunaújvárosban, de hosszabb távon visszafogja a támogatást

Kézilabda
1 órája

Molnár Ádin szeretné régi önmagát idézni az Újpest ellen

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik