Most már békén hagyhatják

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2008.10.16. 03:45
Címkék

Miután a kedd este Párizsban megrendezett felkészülési mérkőzésen a népes tunéziai szurkolótábor kifütyülte a francia himnuszt, az illetékesek Nicolas Sarkozy elnökkel is egyeztetve azt szorgalmazzák, hogy a jövőben ilyen megnyilvánulás esetén a játékvezető azonnal rekessze be a mérkőzést. Nyilván ez is fontos kérdés, de másnap még fontosabbra kapott választ a közvélemény, ráadásul olyan jellegű választ, amely valójában szembemegy a népakarattal: továbbra is Raymond Domenech a szövetségi kapitány.

A döntéshozó testület húsz tagja egy kivételtől eltekintve teljes mellszélességgel kiállt a válogatottal az Európa-bajnokságon csúnyán lebőgő, majd a vb-selejtező nyitányán Ausztriától arcpirító, 3–1-es vereséget szenvedő, legutóbb Romániában pedig 0–2-ről egyenlítő szakember mellett, így a szerződésében foglaltak szerint 2010-ig övé a kékek kispadja.

„Most, amikor érzékelhető az előrelépés a csapatnál, túl kockázatos lett volna a kapitánycsere. Azzal, hogy Raymond a helyén maradt, újabb fontos lépést tettünk előre, úgyhogy a továbbiakban békén hagyhatják őt” – fogalmazott Jean-Pierre Escalettes, a Francia Labdarúgó-szövetség elnöke.

Domenech története azért is érdekes, mert a közvélemény és a sajtó jól érzékelhető támadásai ellenére a válogatott szinte minden tagja kiállt az 56 esztendős kapitány mellett.

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo csapattársa lesz a Barca védője – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
17 perce

Kl-selejtezők: nem bírt egymással a Rosenborg és a Hammarby a skandináv csörtén

Európa-konferencialiga
22 perce

Kl-selejtező: Polisszja Zsitomir–Paksi FC

Európa-konferencialiga
38 perce

La Liga: többszörös nemi erőszakkal vádolt játékost igazolt a Villarreal

Spanyol labdarúgás
1 órája

Kl-selejtező: AIK–ETO FC

Európa-konferencialiga
1 órája

Jövőre Bulgáriában rajtol a Giro d'Italia mezőnye

Kerékpár
2 órája

Tour de Pologne: Paul Magnier nyerte meg a negyedik etapot

Kerékpár
2 órája

Amikor a szurkolói érzelmek felülírták a gazdasági racionalitást – az MTK és az Újpest elbukott fúziójának története

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik