Hatott a ragaszkodás

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2008.08.07. 23:13
Címkék
Cristiano Ronaldo a Público című lapnak adott interjúban bejelentette, hogy saját és a Real Madrid minden erőfeszítése hiábavaló volt, így a 2008–2009-es évadban is a Manchester Unitedet erősíti.

Csütörtök reggel szinte minden brit sportoldal egymondatos címmel (illetve annak egy-egy verziójával) indította a címlapját: „Cristiano Ronaldo stays”. Azaz Cristiano Ronaldo marad. Bár az augusztus 31-i piaczárás messze van, és a Real Madridnál nyilván van az a pénz, amelyért meg tudnák venni a portugál támadót (a Manchesternél meg tudnak olyan összeget mondani, amennyiért elhajlanak), úgy tűnik, véget ért a nyár egyik leghosszabb és legkomolytalanabb szappanoperája.

„Megerősíthetem, hogy a következő szezonban is a Manchester Unitedben futballozom – igazolta menedzsere, Sir Alex Ferguson egy nappal korábbi szavait Cristiano Ronaldo. – Ferguson néhány napja volt szíves felkeresni Lisszabonban. Egymást tisztelő két ember érdekes beszélgetése volt, amely után úgy éreztem, barátságunk és ragaszkodásunk kölcsönös. Sir Alex meghallgatott engem, én meghallgattam őt, és megállapítottuk, hogy a legjobb, ha az Old Traffordon folytatom. Ez nem önfeláldozás, hanem nagy megtiszteltetés. Sok fontos trófeát kell megnyernem Angliában. Meg akarjuk védeni európai elsőségünket, klubvilágbajnoki címhez szeretném segíteni a Unitedet, és a Premier League-ről, illetve a többi sorozatról sem szeretnék megfeledkezni.”

A portugál 2003 nyarán 13 millió fontért jött el a Sportingtól a Manchester Unitedhez, amellyel minden lényeges trófeát megnyert: kétszer volt bajnok, egyszer-egyszer pedig a BL-t, az FA-kupát, a Ligakupát és a Community Shieldet szerezte meg a csapattal. Saját bevallása szerint a sikerek utáni üresség, jóllakottság elkerülése miatt próbált a nyáron váltani.

„Úgy éreztem, öt év alatt mindent elértem – mondta Cristiano Ronaldo. – A trófeák mellett egy sor egyéni díjat is nyertem, többek között a Premier League-ben és a Bajnokok Ligájában is gólkirály lettem, s úgy éreztem, új kihívásra van szükségem. Nem a Manchester United akarata ellenére próbáltam távozni, ez nem vetődött volna fel bennem, ha nem nyerjük meg a Bajnokok Ligáját. Ez lett volna a megfelelő pillanat, hogy Madridba igazoljak, de ennek most vége.”

Fontos pillanat volt, amikor megtudta, hogy az MU a csillagászati, több mint hetvenmillió fontos ajánlatot is elutasította, ebből rájött, mennyire ragaszkodnak hozzá az Old Traffordon. Azt viszont nem tagadta, azzal, hogy most nemet mondott a váltásra, még nem zárja ki, hogy egyszer a Real Madridban futballozzon – az áprilisban aláírt új, ötéves szerződése ellenére. „Semmi sincs kőbe vésve” – mondta sokat sejtetően. Sorozatfüggőknek máris ajánljuk a következő nyarat, alighanem újabb szappanopera kezdődik.

Legfrissebb hírek

Szoboszlai Dominik is pályára lép a Red Bull Four 2 Score budapesti döntőjén

Minden más foci
1 perce

Tombolt a Verstappen-láz a nürburgringi 24 óráson

F1
7 perce

Két év múlva Reimsből rajtol a Tour de France mezőnye

Kerékpár
15 perce

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után

Egyéb egyéni
26 perce

Jégkorong-vb: a finnek őrzik hibátlan mérlegüket, kiütötték az USA-t

Jégkorong
50 perce

Eddig Curacaóé a legmenőbb vb-keret-hirdetés

Foci vb 2026
1 órája

Hírt adott Dembélé állapotáról a PSG – nem tűnik súlyosnak az aranylabdás támadó sérülése

Francia labdarúgás
1 órája

Kosárlabda: elbírta az esélyesség terhét a Honvéd kadét fiúcsapata

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik