Napi hét litert iszik

Vágólapra másolva!
2008.08.02. 02:23
Címkék

A hungaroringi katlanban az utóbbi napok időjárásából kiindulva iszonyú hőségre készülnek a csapatok. Nem is csoda, hiszen ami árnyékban 35 fok, az a versenyautóban 60 – a pilótákon pedig az overall alatt még tűzálló alsóruházat is van, ami szintén nem könnyíti meg a helyzetüket.

„Senki sem szereti ezt a forróságot” – dohogott Lewis Hamilton, akinek a Mercedes saját orvosa, Aki Hintsa segít megőrizni kondícióját a versenyhétvége folyamán.

A doktor nem titkolta a siker receptjét: Hamilton az olyan forró versenyeken, mint amilyen a magyar, négy-öt literrel többet iszik a szokásosnál, vagyis összesen hét liter folyadékot vesz magához: vizet és izotóniás italokat egyaránt. S hogy mit eszik? Egy nap többször tésztát – kis adagokban –, hanyagolja a vörös húst, inkább a csirkére szavaz.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Liverpool–Atlético Madrid, Bayern München–Chelsea a BL-ben

Minden más foci
7 órája

A 100. liverpooli mérkőzésére készül Szoboszlai Dominik; Halász Bence ismét világbajnoki bronzérmes

E-újság
7 órája

Krumplitest helyett – Deák Zsigmond jegyzete

Atlétika
7 órája

Sajtóérdektelenség – Mohai Dominik publicisztikája

Európa-konferencialiga
7 órája

Angol Ligakupa: megszerezte idénybeli első gólját, de kiesett a Villa, tovább menetel a Grimsby

Angol labdarúgás
7 órája

Mbappé két büntetőt is gólra váltott, a Real Madrid legyőzte a Marseille-t

Bajnokok Ligája
7 órája

A Qarabag idegenben kétgólos hátrányból győzte le a Benficát

Bajnokok Ligája
7 órája

Nyolcgólos mérkőzéssel nyitotta BL-idényét a Juventus és a Dortmund

Bajnokok Ligája
8 órája
Ezek is érdekelhetik