Az F1-ben nincsen dopping

Vágólapra másolva!
2008.08.02. 23:33
Címkék

Vendéglátásból jeles.

Ugyan már a felmosásnál tartottak pénteken késő este, amikor a Toyota sajtótúrája a garázsba ért, de az alkalmazottak így is mosolygósan tűrték, amikor az újságírók keresztülsétáltak a boxon. Akárcsak a szombat délutáni időmérőn főszerepet játszó Timo Glock, aki a látogatás elején a fejébe húzott baseballsapkával egyszer csak kilépett a motorhome mélyéből, és az ablaküvegnek támaszkodva csevegett a jelenlévőkkel.

„A legnagyobb különbség a Formula–3, a GP2 és a Formula–1 között a gumi, az F1-ben hatalmas teljesítménykülönbséget jelenthet az abroncs – kezdte a német. – Még mindig figyelemmel követem a GP2-t, minden egyes futamot, mert nagyon jó versenyek vannak ott. Hogy Jarnóval jóban vagyunk-e? Nem sokat vagyunk együtt a munkaidőn kívül, úgyhogy igen” – vigyorgott Glock.

Utána az idegenvezető vette át a stafétát, aki ezer más mellett azt is elmondta, hogy egy Formula–1-es autó három és fél ezer elemből áll, így a csapat három és fél ezer alkatrésszel tömi meg kamionjait, hogy azonnal helyettesíteni tudja az éppen elromló darabot. Ha pedig valamely szerelő kivesz egy tízcentis műanyag csövet a fiókból, azt azonnal bevezetik a számítógépes rendszerbe, és a központban máris gyártják, vagy megrendelik az utánpótlást a beszállítótól..

„Az emberek nem is hinnék, micsoda munka egy F1-es autót vezetni – ezt már Riccardo Ceccarelli, a csapatorvos mondta. – A tévében csak annyit látni, hogy a kocsi halad, és egy bukósisak van a kormány mögött. De az, hogy minden kanyarban olyan a pilótának, mintha huszonöt kilót löknének a nyakának, vagy minden fékezésnél úgy érzi, mintha egy polcnyi könyvet raknának a mellkasára, az embereknek eszükbe sem jut. Ehhez edzeni kell, nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is. Ahhoz hasonló feladatokat csinálunk például, mint amilyen a Csodák palotájában van, ahol egymás után gyúlnak ki a fények, és gyorsan reagálva meg kell őket érinteni – mondjuk negyven percen át. És akkor a futásról, izomerősítésről és állóképességet javító gyakorlatokról még nem is szóltunk.”

Az olimpia közeledtével persze felvetődött a kérdés, hogy az F1-ben van-e dopping, főleg mert a vacsorára benéző Jarno Trulli is egy furcsa folyadékot tartalmazó ásványvizes palackkal a kezében ült asztalhoz, nem evett semmit. „Már túl vagyok rajta” – mondta, de amúgy sem volt beszédes kedvében, főleg amikor kérdésre válaszolva közölte: fogalma sincs, milyen lesz az új valenciai pálya vagy a szingapúri esti futam, mert a csapatnak nincs szimulátora, amellyel felkészülhetne…

„Az F1-ben nincs dopping – közölte Ceccarelli. – Nincs értelme.

Bizonyos szintű izommunkánál többre ugyanis nincs szükség, így csak az agy felpörgetése jöhetne szóba, de az amfetamin mellékhatása lehet kézremegés is, az meg itt nem kifizetődő, ugye.”

Legfrissebb hírek

Vizes vb: visszalépett a női 200 méteres gyorsúszás címvédője

Vizes vb 2025
26 perce

Debrecenben a spanyol, Újpesten a portugál vonal erősödött – körkép

Labdarúgó NB I
44 perce

Liverpool: videón Szoboszlai gólpassza és Pécsi védése a Stoke City ellen

Angol labdarúgás
51 perce

FCSB, Ludogorec, Dinamo Kijev – szűkült a Ferencváros lehetséges BL-ellenfeleinek listája

Bajnokok Ligája
52 perce

F1 75: kettős McLaren-győzelem született a 22. és a 23. rajthelyről

F1
1 órája

Martina Terré: Semmit sem adunk ingyen a magyaroknak

Vizes vb 2025
1 órája

Bondár már 59. a tenisz-világranglistán

Tenisz
1 órája

Kosárlabda: jól halad az U16-os leányválogatott Eb-felkészülése

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik