MAGYAR BAJNOKOK

Vágólapra másolva!
2008.07.27. 22:53
Címkék

Akárcsak négy éve NAGY TÍMEA S még mondják, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni. Nagy Tímea négy évvel korábban, Csenge születése után tért viszsza s lett aranyérmes, Athén előtt pedig Luca érkezett a családba, így a címvédőként a görög fővárosba utazó párbajtőröző immár két kislányt hagyott itthon néhány hétre. Nagy volt rajta a nyomás, Csenge ugyanis az elutazás előtt azt kérte tőle, hozza haza az aranyérmet, s Timi lelkiismeretes édesanyához méltóan teljesítette is a kívánságot: a magyar sport 150. olimpiai bajnoki címe fűződik a nevéhez. Akárcsak négy éve NAGY TÍMEA S még mondják, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni. Nagy Tímea négy évvel korábban, Csenge születése után tért viszsza s lett aranyérmes, Athén előtt pedig Luca érkezett a családba, így a címvédőként a görög fővárosba utazó párbajtőröző immár két kislányt hagyott itthon néhány hétre. Nagy volt rajta a nyomás, Csenge ugyanis az elutazás előtt azt kérte tőle, hozza haza az aranyérmet, s Timi lelkiismeretes édesanyához méltóan teljesítette is a kívánságot: a magyar sport 150. olimpiai bajnoki címe fűződik a nevéhez.

Hibátlan finálé IGALY DIÁNA Az álmoskönyv szerint nem jelent jót, ha egy sportlövő az első sorozatban mindjárt kettőt is ront. Márpedig az akkor 39 éves Igaly Diána így kezdett, de ami utána jött, arra még visszagondolni is nehéz úgy, hogy higgadt maradjon az ember. A második sorozatban már csak egy korongot vétett el, a harmadikban aztán egyet sem, majd a fináléban megismételte utóbbi teljesítményét. Így történhetett meg, hogy a magyar versenyző négy lövéssel a vége előtt már biztosan olimpiai bajnok volt, ám ő tovább koncentrálva tette a dolgát, és hiba nélkül zárta a finálét. Hiába no, stílusosan kell olimpiát nyerni.

Megérte a kínlódás MAJOROS ISTVÁN Nem akármilyen előzmények után ért fel a csúcsra. Eredetileg az 58 kilósok mezőnyében versenyzett, ám a súlycsoportok átalakítása miatt 2002-ben döntenie kellett: vagy felmegy a 60 kilósok közé, vagy lefogyaszt 55-re. Ő az előbbi választotta, de hamar kiderült, ott nem sok esélye van, így hatalmas erőfeszítések árán – 12 kilót kellett leadnia – lefogyasztott az 55 kilósok közé. Utólag elmondta, rémálom volt az egész, de az athéni finálé és az azt követő ünneplés mindenért kárpótolta. Az orosz Mamegyalijev elleni döntőre úgy ment ki, hogy „letépi a fejét”, de végül megelégedett az aranyéremmel.

Igazolta a papírformát VÖRÖS ZSUZSANNA Azon kevesek egyike volt, akitől nemcsak remélték, hanem gyakorlatilag elvárták az olimpiai aranyérmet. A fehérvári sportoló profi módon versenyzett mindvégig, talán csak akkor ingott meg egy kicsit, amikor Guelfo del Belagio „személyében” azt a lovat sorsolta ki magának, amely a férfiak versenyében több akadályt vert le, mint amennyit átugrott. Vörös Zsuzsán azonban nem fogott ki a ló, így 41 másodperces előnnyel vághatott neki a futásnak, vagyis az utolsó tusa előtt gyakorlatilag már a zsebében volt az aranyérem. Még az is belefért, hogy magyar zászlót lobogtatva szakítsa át a célszalagot.

A verhetetlenek FÉRFI KAJAK NÉGYES Címvédőként mindig nehezebb helytállni, ám a Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor összetételű kvartettet ez mit sem érdekelte. Egyfajta világcsúcsot állított fel azzal, hogy változatlan összetételben lett Sydney után Athénban is első, ez ugyanis ebben a sportágban korábban még senkinek sem sikerült. Pedig a legnagyobb ellenfelek, a németek és a szlovákok mindent bedobtak, de hiába: a szkiniaszi pályán a magyar négyes olyan fölénnyel verte a mezőnyt, hogy az utolsó métereken Kammerer már letette a lapátot, és inkább az ünneplésre koncentrált.

Hatalmas kedvenc lett JANICS NATASA A Vajdaságban született sportoló Sydneyben még jugoszláv színekben versenyzett, a következő évben aztán Szegedre költözött, bekerült Fábiánné Rozsnyói Katalin csapatába, s innen gyakorlatilag egyenes út vezetett az athéni dobogó tetejére. A hazai válogatókon legyőzte Kovács Katalint, így egyesben ő indulhatott, mégpedig abszolút favoritként. A célba érkezése utáni pillanatok sokáig emlékezetesek maradnak, önfeledt, felszabadult örömével belopta magát a szurkolók szívébe, s amikor az aranygép leszállt Ferihegyen, már ő volt a magyar küldöttség egyik legnépszerűbb sportolója.

A németek csak asszisztáltak NŐI KAJAK KETTES Alig egy órával azután, hogy Janics Natasa egyesben megnyerte az olimpiát, beült Kovács Katalin mellé, és a páros magától értetődő természetességgel nyerte meg ezt a számot. Pedig félő volt, hogy Janics fáradtan versenyez, Kovács pedig kissé csalódott lesz a négyes előző napi „csak” ezüstérme után, ám olyan tökéletes harmóniában versenyeztek, hogy nyilvánvaló volt, csak ők nyerhetnek. Még akkor is, ha féltávnál még a németeknél volt az előny.

Hajrázni tudni kell FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT A Kemény Dénes irányította együttes alapjaiban ugyanazokkal a játékosokkal vágott neki Athénnak, mint akikkel Sydneyben győzni tudott, ami kétélű fegyver volt: igaz, hogy a csapat négy évvel rutinosabb, de egyben idősebb is lett. A Szerbia-Montenegró elleni fináléban 7-5-ös hátránynál legtöbben az utóbbi tényezőt emlegették, de a 3–0-ra megnyert utolsó negyed mindent átrendezett. A magyar válogatott veretlenül menetelt végig úgy, hogy az ezüstérmes szerbeket és a bronzérmes oroszokat kétszer is legyőzte a torna során.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik