Az élvonal csapatai javában ké szülnek a tavaszi folytatásra, s ahol megtehetik, igyekeznek megerősíteni a játékoskeretet. Van, ahol a bentmaradás kiharcolása érdekében erősítenek, másutt stabil középcsapatot szeretnének látni az elöljárók, megint máshol a nemzetközi szereplés kiharcolása, a bajnoki cím megszerzése áll az igazolások hátterében. Az aranyéremre hajtó együttesek – a Honvéd, a DVSC, az Újpest – háza tájáról szinte naponta hallani arról, kit igazoltak, kiket tesztelnek, melyik poszton kívánnak erősíteni. Az éllovas MTK játékoskeretében borítékolhatóan nem lesz nagyobb változás. Ez nem jelent meglepetést azoknak, akik tudják, a kék-fehérek 2004 nyara óta elsősorban a saját utánpótlásukra, az agárdi Sándor Károly Akadémián edződő fiatalokra építve próbálnak boldogulni. A klub irányítói az elmúlt időszakban többször is elmondták, számukra nem az eredményesség az elsődleges, hanem hogy a játékosok szakmailag és emberileg is fejlődjenek, a lehető legjobban felkészüljenek az esetleges külföldi profi életre. Persze az az igazi, ha ez megvalósul, és mellette az eredmények sem maradnak el. A Kanta József, Rodenbücher István vagy éppen Pollák Zoltán nevével fémjelzett 1984-es korosztály az első bajnoki évében bronzérmesként zárt, következett egy negyedik hely, a tavalyi ezüstérem és a mostani, félidénybeli elsőség. Az Agárdról érkező fiatalok tehetségét mindennél jobban mutatja, hogy bár a nyáron négy alapember, Balogh Béla, Czvitkovics Péter, Németh Krisztián és Hrepka Ádám is távozott a klubtól, most nem viszszaeséséről beszélünk, hanem őszi menetelésről. A tizenöt bajnoki meccsen aratott tíz győzelem, négy döntetlen és egy vereség, a legtöbb rúgott (38) és legkevesebb kapott (13) gól beszédes adatsor, és jelzi: nem biztos, hogy sokadrangú külföldi labdarúgók igazolása az egyetlen járható út.
A klubnál tehát az állandóságra szavaznak, számukra az jelenti az igazi erősítést, ha együtt marad a keret, és Agárdról egyegy fiatal helyet követel magának a legjobbak között. Az ugyan súlyos érvágás lehet, hogy az ősszel remekül futballozó Bori Gábor az angol Leicester Cityhez távozott (kölcsönbe), ám mert a háromszoros válogatott Hrepka Ádám visszatért a holland NEC együttesétől, voltaképpen a mennyiség és a minőség is megmaradt. Domonyai László, az MTK ügyvezető igazgatója nem titkolja, egy évvel korábban, az ötpontos előny tudatában biztosra vette, hogy a csapat megnyeri a bajnokságot, a gyengébben sikerült tavasz után aztán be kellett érni az ezüstéremmel. A sportvezető azt ugyan nem jelentené ki, hogy az MTK lesz a bajnok, a játékosok felkészültsége ugyanakkor arra engedi következtetni, a kék-fehéreknek nagyon jó csapatuk lesz.
A kincsesbánya kiapadhatatlan, ezt jelzi, hogy a 17 esztendős Molnár Marcell meggyőzte Garami József szakmai igazgatót arról, érdemes kivinni őt a törökországi edzőtáborba, de azon se lepődjön meg senki, ha a szintúgy 17 éves Gosztonyi András is szerephez jut a tavasszal.
Ami a csapat szerkezetét illeti: az MTK az ősszel négy védővel, két védekező és három támadó középpályással, valamint egy támadóval futballozott, és mert a rendszer működött, alighanem a folytatásban is ezt láthatjuk. Bár az ellenfelek helyzete akkor sem lesz irigylésre méltó, ha esetleg az Urbán Gábor, Hrepka Ádám támadó kettőst kell megállítaniuk...