Alonso első méterei az új Renault-val

TÓTH ANITATÓTH ANITA
2008.01.22. 01:34
Címkék
A Renault-istálló vadonatúj versenygépe a kétszeres világbajnok Fernando Alonso irányításával megtette első köreit a valenciai aszfaltcsíkon.

Bemutatkozott a Renault. Több tucat újságíró és fotós szeme láttára tette meg első nyilvános köreit a vadonatúj R28-as Valenciában, ahol az utóbbi egy évet a McLarennél eltöltő kétszeres világbajnok, Fernando Alonso száguldott vele.

Túlzás lenne azt állítani, hogy minden simán ment, de végül azért összejött a bemutatkozás. Az időjárás volt az, amely türelemre kényszerítette a spanyol pilótát és az érdeklődőket, mivel a pályán egész délelőtt olyan sűrű köd volt, hogy az orráig sem látott az ember. Az érdemi munka tehát délután kezdődött. Az autó, amelyre a legtöbb csapat versenygépéhez hasonlóan a konstrukció orrán átívelő, áthidalóelemmel ellátott első szárnyat szereltek fel, a héten Valenciában köröz, mielőtt január 31én hivatalosan is bemutatják.

A teszt első napján egyébként túl nagy forgalom nem volt a pályán, Alonsón kívül mindössze Nico Hülkenberg körözött a Williams-Toyotával – ami az időeredményt illeti, a 39 kört teljesítő spanyol majd másfél másodperccel gyorsabb volt. A fentiekből kiderült, hogy nemcsak a Renault-istálló vetette be vadonatúj versenygépét Valenciában, hanem a Williams is, amelynek technikai igazgatója reméli, az új FW30-assal (amelynek már az elődje is rendkívül megbízható volt) nagy lépést tesznek előre. Hogy mekkorát, az hétfőn még nem derült ki – nem is derülhetett, hiszen az első szárnypróbálgatásokat Hülkenberg végezte a kocsival, hogy aztán kedden a versenypilóták, Nico Rosberg és Nakadzsima Kazuki már „kész” autóba ülhessenek. A fiatal németnek eredetileg húsz körnél többet kellett volna megtennie, ám kicsúszott, az autója megsérült, így a tesztpilóta nem folytathatta a körözést.

Valenciában keddtől várható a nagyüzem, hiszen a fent említett két csapathoz csatlakoznak a többiek is – az eddigi hírek szerint egyedül a Super Aguri marad távol. A kollektív tesztre körülbelül húszezer nézőt várnak.

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz vb: férficsapatunk közel volt a bravúrhoz, de 3:2-re kikapott Brazíliától

Egyéb egyéni
6 órája

Az 50 éves John Higgins is elődöntős a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
6 órája

Csütörtöki sportműsor: Veszprém HC–Füchse Berlin a férfi kézi BL-ben

Minden más foci
6 órája

Fényévnyire került a Szeged Kölntől; Európa legjobbjai közé emelkedhet Kovács Bendegúz

E-újság
6 órája

Mikel Arteta: Elfogadhatatlan, hogy visszavonták a második tizenegyesünket

Bajnokok Ligája
6 órája

Újratervezés? – N. Pál József publicisztikája

Úszás
7 órája

Minden idők – Deák Zsigmond jegyzete

Bajnokok Ligája
7 órája

Döntetlen az Atlético Madrid és az Arsenal BL-elődöntőjének első felvonásán

Bajnokok Ligája
7 órája
Ezek is érdekelhetik