Walchhofer a nagy esélyes

L. Á.L. Á.
Vágólapra másolva!
2007.12.28. 22:45
Címkék

A karácsonyi szünet után is mét lécet csatolnak az alpesi sí Világkupa-sorozat részvevői: a hölgyek pénteken és szombaton Lienzben, míg a férfiak szombaton Bormióban versenyeznek. A női mezőny ezúttal két technikai számot teljesít majd a tiroli síparadicsomban, előbb óriás-műlesiklásban, majd műlesiklásban versenyeznek a világ legjobbjai.

No és Berecz Anna, hiszen az előzetes hírek szerint a magyar versenyző pályafutása második Világkupa-fordulóján (az elmúlt szezonban Cortina d’Ampezzóban versenyzett) vesz részt Lienzben. Berecz decemberben főként Ausztriában és Olaszországban versenyzett – legjobb FIS-pontját a bormiói Citizen-versenyen érte el, amelyen óriás-műlesiklásban a 13., míg műlesiklásban a 10. helyen végzett. Berecz feltehetőleg ezúttal nem kerül majd be a legjobb harminc közé, ám némi szerencsével pontokat szerezhet majd a lienzi hétvége során. Az óriás-műlesiklás nagy esélyese az olasz Denise Karbon, aki megnyerte az idény eddigi két versenyét. A fogadóirodák az osztrák Nicole Hospot, no és a térdsérüléssel bajlódó svéd Anja Pärsont tartják a talján lány legnagyobb ellenfelének. A szakértők szerint műlesiklásban a szám világklasszisa, az osztrák Marlies Schild, az összetett címvédő Hosp, a cseh Sarká Zahrobská, valamint a szlovák Veronika Zuzulová állhat fel a dobogóra.

A férfiak lesiklással zárják az évet Bormióban, és már csütörtökön pályára léptek az első hivatalos tréning során. A leggyorsabb a kanadai Erik Guay volt, ám inkább az ötödik helyen záró osztrák Michael Walchhofer a verseny nagy esélyese. Hogy miért? Az idény eddigi három lesiklásából kettőt megnyerő Walchhofernek nagyon fekszik a bormiói pálya. Bizonyítja ezt, hogy az elmúlt két szezonban ő szerezte meg a győzelmet az északolasz síparadicsomban. Igaz, ezúttal nagyon erős kihívója van a szakági címvédő svájci Didier Cuche személyében, így meglehet, ismét egy-két százados „minikrimi” dönt majd a győztesnek járó 100 pont sorsáról.

Legfrissebb hírek

Újra Európa tetején a férfi kardcsapat; Juhász Dorka: Megyek Galata-meccsre Sallai miatt

E-újság
3 órája

Vágy és realitás – N. Pál József publicisztikája

Magyar válogatott
3 órája

Szerdai sportműsor: pályán a Real és a Man. City a klub-vb-n, folytatódik a cselgáncs-vb Budapesten

Minden más foci
3 órája

Adva van a megoldás – Thury Gábor jegyzete

Európa-liga
3 órája

U21-es Eb: francia, portugál gólzápor, olasz–spanyol szalonremi

Minden más foci
4 órája

A River Plate biztos győzelemmel indított a klubvilágbajnokságon

Klub-vb
4 órája

Nottinghami tenisztorna: Stollár negyeddöntős párosban

Tenisz
4 órája

Erste Liga: megtartja tehetséges magyar kapusát a BJA HC

Jégkorong
4 órája
Ezek is érdekelhetik