Magyar bíró az Eb-n!

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2007.12.20. 00:36
Címkék

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) megnevezte azt 12 játékvezetőt, 24 asszisztenst, valamint nyolc tartalékot, akik részt vesznek a jövő évi, Ausztriában és Svájcban zajló Eb-n. Szerencsére 1996 (Puhl Sándor) után újra lesz magyar bíró a kontinenstornán, a nyolc tartalék, avagy negyedik játékvezető közé bekerült Kassai Viktor is. Az ő feladata lesz az adminisztrációt intézni vagy a kispadoknál rendet tartani.

„Egy órával ezelőtt kaptam az UEFA-tól az e-mailt, amelyben közölték velem az örömhírt – újságolta a 32 éves játékvezető. – Célzásokat hallottam arról, hogy esetleg ott lehetek, de nem éltem bele magam. Azonban jelzésértékű volt, hogy az idén sok meccset kaptam, és a BL-ben is bemutatkozhattam.”

Kassai Viktor hozzátette, jelöléséhez kellett az is, hogy a tavalyi vb-vel ellentétben a tartalékokat ezúttal a második kategóriából, a fiatal, feltörekvő játékvezetők közül választották ki.

Az ősszel két Bajnokok Ligájameccsen is szerephez jutó játékvezetőre az Európa-bajnokság előtt még több feladat vár. Először februárban ellenőrzik a bírók felkészültségét szabályismereti és fizikai felméréseken, majd ezeken áprilisban is átesnek. Az Eb előtt újabb felmérés következik, hogy ki milyen fizikai állapotban van.

Legfrissebb hírek

Próbajátékosok sora a ZTE-nél, eladhatják az egyik brazilt

Labdarúgó NB II
2 perce

Utolsó másodpercben szerzett góllal története legjobb helyezését érte el Portugália a férfi kézi Eb-n

Kézilabda
23 perce

Férfi kézi: bejelentette a szerb irányító érkezését a Veszprém

Kézilabda
38 perce

Keszthelyi Rita: Ugyanúgy fogunk pörögni, mint a spanyolok ellen

Vízilabda
45 perce

Kristoffer Zachariassen a Ludogorecről: Az elmúlt években jó néhányszor összecsaptunk, jól ismerjük egymást

Európa-liga
53 perce

Most éppen norvég edző irányítja majd a Ludogorecet a Fradi ellen…

Európa-liga
1 órája

Hoffmann Nóra: A gyereknek csak a képessége szabjon határt

Utánpótlássport
1 órája

NB II: szintet lép a Kozármisleny és az MTK együttműködése; új játékos Budafokon és Kécskén is

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik