Boyd Exell jól „melegített”

L. Á.L. Á.
Vágólapra másolva!
2007.12.08. 23:42
Címkék

Szombaton a díjugratók és díj lovasok mellett a világ legjobb fogathajtói is bemutatkoztak a viadalon. A vasárnapi Világkupa előversenyét, a bemelegítőszámot az ausztrál Boyd Exell nyerte meg a holland Ijsbrand Chardon és Lázár Zoltán előtt.

Bárdos György határozottan lépdelt a bemelegítőpálya felé. Vagyis lépdelt volna, hiszen az ötszörös világ- és hétszeres Európa-bajnok fogathajtót szinte minden méteren megállították az ismerősei, barátai. Egy kézfogás, egy jó poén mindenkinek dukált, s végül arra is jutott ideje, hogy a fogathajtó Világkupa bemelegítőszáma előtt belessen a világ legjobbjai közé.

„Ennek az ausztrál fiúnak nagyon jó a fogata, szerintem ő nyer” – tippelt Bárdos, aki sosem

indult fedeles versenyen. Nem is indulhatott, hiszen ezt a showszerű viadalt mindössze egy évtizede vezették be a fogathajtósportba. „Azért nem kell izgulni,

show a mi időnkben is volt dögivel” – magyarázta Bárdos, aki

többek között Fülöp herceggel is hajtott együtt pályafutása során. És hogy mennyire várták már a fogathajtó viadalt az OTP Bank lovas Világkupa nézői, arra legyen elég annyi, hogy jó háromnegyed ház és vastaps fogadta az indulókat.

A nyolcszoros világbajnok holland Ijsbrand Chardon és az ausztrál Boyd Exell személyében az idei fedeles Vk-sorozat éllovasait köszönthettük, de itt volt a világbajnoki címvédő belga Felix Brasseur is, aki „alapjáratban” nem indul fedett viadalokon, kifejezetten a Lázár testvérek kedvéért érkezett hazánkba. No és nem feledkezhetünk meg a hatszoros világbajnok Lázár Zoltánról sem, aki már a verseny előtt elárulta: a szervezőmunka és a sok fellépés miatt ezen a hétvégén nem az eredményességre törekszik, hanem a verseny hangulatát szeretné kiélvezni.

Nos, az ifjabbik Lázárnak kijutott mindkettőből. A bemelegítőszám során ugyanis – bár két hibával teljesítette a pályát – a harmadik helyet szerezte meg, fantasztikus hajtását, és bohém egyéniségét hatalmas tapssal hálálta meg a közönség. Jutott a szeretetből Ijsbrand Chardonnak és Boyd Exellnek is.

Előbbi nem hozott magával Budapestre saját fogatot, így Dobrovitz József lovaival hajtotta le hibátlanul és elképesztően látványosan a versenyt. Chardon a fogatból kiállva ünnepeltette a kölcsönlovakat, a pályát elhagyva pedig pacsit adott az ötödik helyen záró Dobrovitznak. A szakértők egyik ámulatból a másikba estek, amikor az ausztrál Boyd Exell mutatta be tudását.

Bár Exell a kapuk között nem tűnt olyan tempósnak, mint Chardon, végül alig több mint egy másodperccel megnyerte a versenyt holland riválisa előtt. A magyarok közül mindössze egy hajtó, Váczi Csaba teljesítette hibátlanul a pályát, időeredménye a negyedik helyre volt elegendő. És hogy showból az est végére is jusson: a Rippel testvérpár Lázár Zoltán fogatán új világrekordot állított fel. Immáron a hatodikat. Vagyis a számok tekintetében Rippelék utolérték fogathajtó barátjukat…

Legfrissebb hírek

Mérföldkőhöz érkezett a futballikon – David Beckham 50 éves

Minden más foci
13 perce

Minek nevezzelek? – Smahulya Ádám jegyzete

Angol labdarúgás
13 perce

Kós Hubert harmadik hellyel indított a floridai szuperviadalon

Úszás
19 perce

Büszke magyarok: Szoboszlai Dominik Angliában is befutott – NS-kerekasztal

Minden más foci
23 perce

Robert Stull: Emlékezni fogunk arra, hogy a jövő Budapesten kezdődött el

Egyéb egyéni
26 perce

Kiharcolta Los Angelesben a hetedik meccset a Clippers, továbbment a Knicks – videók

Amerikai sportok
29 perce

A bombaerős szöuli magyar csapat egyetlen elődöntőse – Isaszegi Róbert 60 éves

Ökölvívás
1 órája

Vívás: Pusztai, Szűcs és Katona főtáblás a szöuli GP-viadalon

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik