Walchhofer véget vetett a böjtnek

L. Á.L. Á.
2007.11.30. 23:33
Címkék

Keseregtek az osztrákok csütörtökön, amikor legnagyobb favoritjuk, Benjamin Raich elrontotta a szuperkombináció műlesikló részét (a „pitztali villám” egy kicsúszás után kénytelen volt egy kapunyit felfelé lépegetni). A szlalom Világkupa-címvédője, a kombináció világbajnoki ezüstérmese végül csak a 37. helyen ért célba, míg a szám világbajnoka, a svájci Daniel Albrecht megszerezte pályafutása első Vk-győzelmét a francia JeanBaptiste Gragne és a cseh meglepetésember, Ondrej Bank előtt.

Mindössze egy osztrák síző, Rainer Schönfelder (7.) végzett a legjobb tizenöt között, vagyis igazi „gyásznapot” tartott az idény eddigi legkatasztrofálisabb eredményét produkáló osztrák válogatott.

A borúra a derűt Michael Walchhofer hozta meg a piros-fehér-piros különítmény számára: a harminckét esztendős versenyző ugyanis az osztrák válogatott szezonbeli első győzelmét szerezte meg a pénteki lesiklás során. Walchhofer csodálatos sízéssel rontotta el a hazaiak örömünnepét, hiszen öt századdal volt gyorsabb az addig élen álló amerikai Steven Nymannél, míg egy tizeddel előzte meg a szakági címvédő svájci Didier Cuche-t.

Walchhofer pályafutása tizenegyedik Világkupa-diadalát aratta, és csupán másodszor tudott tengerentúli helyszínen győzni – legutóbb 2003-ban a kanadai Lake Louise-ban nyert meg egy lesiklást.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: folytatódnak az elődöntő küzdelmei a jégkorong Erste Ligában

Minden más foci
6 órája

MotoGP: Bezzecchi Austinban is nyert

Egyéb autó-motor
6 órája

Schön Szabolcs: Képszakadás…; Juhász Roland: Liverpool–Barca BL-döntőt!

E-újság
6 órája

Európai kézilabdaligák: hat magyar gól a spanyol női bajnokságban

Kézilabda
6 órája

Douénak vasárnapig nem volt válogatott gólja – most már több is van

Minden más foci
6 órája

A koszovói kistigris – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
6 órája

Egy csatár védelmében – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
6 órája

Kalmár Zsolt három góllal és három előkészítéssel tért vissza a pályára

Labdarúgó NB II
9 órája
Ezek is érdekelhetik