Ellenőrzik a McLarent Interlagosban

I. SZ.I. SZ.
2007.10.11. 23:30
Címkék

Nem indít eljárást a Nemzetközi Automobil-szövetség a McLaren-istálló ellen, de egy embere a csapat minden lépését figyelemmel kíséri majd a Brazil Nagydíjon. A spanyol lapok arról cikkeztek, hogy Alonso a Kínai Nagydíjon bejelentést tett az FIA-nál, mert szerinte a McLaren szabotálta az időmérőn, az első tíz rajthelyről döntő harmadik periódusban a kellőnél nagyobb légnyomású gumit tettek az autójára. Így csak negyedik lett, és elveszítette esélyét a győzelemre.

Az FIA utólag nem tudja megvizsgálni Alonso ügyét, csupán azt tudja garantálni, hogy ne forduljon elő hasonló eset Interlagosban. Erre Carlos García, a Spanyol Motorsportszövetség elnöke külön meg is kérte Max Mosley FIA-elnököt.

„Október harmadikán találkoztam Max Mosleyval, és elmondtam neki az aggályaimat – magyarázta Carlos García, aki Ron Dennis vendégeként a helyszínen figyeli majd a Brazil Nagydíj eseményeit. – Fernando

nehéz időszakon megy keresztül, és Mosley belátta, hogy mellé kell állni. Az FIA Brazíliában biztosít egy sportfelügyelőt, aki a csapat minden lépését követi. Kiemelt figyelmet kap az időmérő edzés, az idén ugyanis ez volt az a szakasza a nagydíjhétvégéknek, amelynek során kétes helyzetek adódtak.”

A McLaren elutasította azokat a vádakat, amelyeket a spanyol sajtó megfogalmazott, és közleményben tudatta az érdekeltekkel, hogy akárcsak az eddigi futamokon, a Brazil GP-n is egyenlő autót, motort, taktikai lehetőséget és figyelmet kapnak a csapattól.

Lewis Hamilton, aki szerda este Londonban a helyszínen figyelte a Boston Celtics–Minnesota Timberwolves NBA-előidénybeli mérkőzést (92–81), négy ponttal előzi meg Alonsót és héttel a ferraris Kimi Räikkönent.

„Az utolsó futam előtt mindkét pilóta esélyes a vb-cím megnyerésére, ez pedig az egyenlő elbánásnak köszönhető. Miért pont most adnánk fel az alapelvünket?” – kérdezte Ron Dennis.

Legfrissebb hírek

Humphries nagy napja – kialakult a darts Premier League elődöntős mezőnye

Egyéb egyéni
4 órája

MLSZ: Az Újpest és az FTC is szektorbezárást kapott

Labdarúgó NB I
4 órája

Imre Bence: Valamennyire visszahoztuk a reményt

Kézilabda
4 órája

Tét nélküli meccsen, szurkolói tiltakozás közepette verte a már kiesett Oviedót a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
4 órája

Pénteki sportműsor: kezdődik a férfi jégkorong-vb és az utolsó forduló az NB I-ben

Minden más foci
4 órája

Lenny Joseph: Nem szabad foglalkozni a külső zajokkal, kritikákkal; Vereség Szerbiában, de ledolgozható hátrányban a férfi kézilabda-válogatott

E-újság
4 órája

Mikes után futni – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
4 órája

Nem bírt egymással a Rayo és a Valencia, döntetlen a Girona–Real Sociedadon is

Spanyol labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik