Sérüléshullám a Kielben

Vágólapra másolva!
2007.10.10. 23:48
Címkék
A roppant balszerencsés, sérülésektől tizedelt Bajnokok Ligája-győztes THW Kielben az utóbbi hetekben a balkezes játékosok sorra kidőltek a sorból. Ugyanakkor a balátlövő Szilágyi Viktor felépült térdműtétjéből, és fokozatosan formába lendülve sokat segít csapatának az újabb BL- és a Bundesliga-sikerek elérésében.

Senki sem irigyli mostanában Zvonimir Serdarusic mestert, a BL-győztes, német bajnok és Német Kupa-győztes THW Kiel világhírű edzőjét, akinek világklasszisokkal teletűzdelt keretében sorra megsérültek a balkezes átlövők.

„Hihetetlennek tűnhet, de megtörtént, a legutóbbi Bajnokok Ligája-fordulóban a svéd Hammarby ellen olykor hat jobbkezes játékosunk volt pályán – emlékezett a 37–28-ra megnyert mérkőzésre Szilágyi Viktor, a kieliek 29 éves balátlövője.

– Ezen a találkozón a kilencedik percben kifordult Kim Andersson bokája, és az orvosok szerint legalább hat hétig pihennie kell. Szinte példátlan a balszerencsesorozatunk, hiszen átlövőink közül Andersson az ötödik, aki megsérült.”

A sort Daniel Wessig kezdte, aztán Christian Zeitz, Filip Jícha és Nikola Karabatic következett. A megüresedett jobbátlövőposztra a német klub leigazolta a spanyol Ciudad Realból Ales Pajovicot. A szlovén válogatott a Ciudadban az úgynevezett légióskorlátozás (legfeljebb nyolc külföldi nevezhető a bajnoki mérkőzésekre) miatt nem szerepelhet.

„Az őszi BL-mérkőzéseken átlövőgondjainkra Pajovic szerződtetése sem megoldás, mert őt januárig a Bundesligatalálkozókra adta kölcsön a Ciudad, amely a tavasszal számít rá a Bajnokok Ligájában – folytatta Szilágyi Viktor. – Vagyis ránk, egészséges játékosokra hatalmas teher nehezedik a következő hetekben, hiszen a BLcsaták mellett a bajnokságban is rangadók elé nézünk.”

A Kielben egyre több szerepet kap a magyar átlövő, aki a svéd bajnoknak tíz akciógólt lőtt, és a mezőny legeredményesebb játékosa volt. A tavasszal megsérülő térde már meggyógyult a műtét után, s most a régi erőnlétét szeretné visszaszerezni.

„Egy félidőt már gond nélkül játszom, de az utóbbi két mérkőzésünkön edzőnk negyvennegyvenöt percig hagyott a pályán – mondta. – Nagyon remélem, hogy a lábam, pontosabban a keresztszalagom jól bírja a sorozatterhelést, mert a követkeő hetekben egymást érik a fontosabbnál fontosabb meccseink. A bajnokságban nyolc fordulón vagyunk túl, s egyetlen vereségünket az első helyen álló Flensburg otthonában szenvedtük el. A Flensburg csak egy pontot vesztett, Essenben végzett döntetlenre.”

A BL-ben csütörtökön a román Constanta csarnokában lép pályára a Kiel.

Legfrissebb hírek

Doppingellenőrök a Real Madridnál, egy órát csúszott az edzés – a klubnál kiakadtak

Spanyol labdarúgás
8 perce

Inaki Williams az Arsenal-meccs előtt: Vért fognak izzadni ellenünk

Bajnokok Ligája
38 perce

A kézilabda-szövetség eljárást indított a Mosonmagyaróvár–Győri ETO meccsen történtek miatt

Kézilabda
45 perce

Jefferson-Wooden úgy érzi, megdöntheti a 100 méteres világcsúcsot az atlétikai vb-

Atlétika
45 perce

Végh Richárd bravúrral nyitott, az orosz Eb-győztessel már nem bírt Zágrábban

Birkózás
47 perce

DAC: remek sorozat, növekvő nézőszám, újabb Redzic-gól

Minden más foci
58 perce

A prágai visszavágón elgyepálták a Ferencvárost

Népsport
1 órája

Szombaton rendezik a Havas Sportok Családi Napját

Téli sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik