Elkezdte a törlesztést

Vágólapra másolva!
2007.10.10. 23:48
Címkék
A Pécsről érkező Simon Balázs már az első székesfehérvári meccsén igazolta, hogy megéri az árát. A bajnoki nyitányon az Albacomp 66–63-ra megverte a Kaposvárt. Úgy, hogy a döntő triplát a lefújás előtt 15 másodperccel a Kaposváron nevelkedő és a somogyi klubbal két bajnoki címet is szerző irányító dobta, aki húsz pontjával holtversenyben a meccs legeredményesebb játékosa is lett.

A vendégszurkolók finoman fogalmazva sem örültek, amikor bedobta a sorsdöntő hármast…A vendégszurkolók finoman fogalmazva sem örültek, amikor bedobta a sorsdöntő hármast…

Hát mit mondjak, kaptam szépen. Voltam pénzéhes k...a, szidták az édesanyámat... De ezzel nem tudok mit kezdeni. Tavaly, amikor visszatértem a magyar bajnoki mezőnybe, még nagyon rosszulesett, hogy így fogadtak Kaposváron, ahol nevelkedtem, s ahol két bajnoki címet is nyertem a csapattal. De most már nem foglalkozom ezzel, volt időm hozzászokni – mondta Simon Balázs.

Ki lehet zárni a közönség ilyen megnyilatkozásait játék közben?

Teljesen kizárni nem lehet. Ha harmincan kiabálják, akkor is hallod. De nem kell vele foglalkozni, a meccsre kell koncentrálni.

Úgy tűnik, ez kiválóan sikerült.

Igyekeztem.

Nem sok negyven percet a pályán tölteni?

Nem. Ha ez a feladat, akkor ezt kell megoldani.

Mire számítottak a kaposváriaktól, gondolták, hogy ennyire kiélezett csata lesz?

Azt tudtuk, hogy hajtós csapat az ellenfelünk, amely igyekszik gyorsan befejezni a támadásait. Láttuk több meccsüket is a felkészülési időszakban. Tisztában voltunk vele, hogy a két amerikai sokat vállal, sőt a legutolsó felkészülési meccsüket Pécsen játszották, ahonnan szintén kaptam friss információkat.

A mérkőzés képe igazolta is, hogy jó csapat az ellenfél, hiszen a félidőben vezettek a vendégek, és az utolsó negyedben is tizenkét pontos hátrányból zárkóztak fel.

Az volt a gond, hogy mi nem játszottunk jól. Már az utolsó felkészülési meccseinken sem ment úgy a játék, ahogy szerettük volna, és most sem találtuk meg az első negyedben a játék ritmusát, ezért végig a vendégek után loholtunk. A harmadik negyed volt az, amelyikben jól játszottunk, akkor el is húztunk az ellenféltől.

Miért lett mégis szoros a vége?

Azért, mert noha hét perccel a lefújás előtt vezettünk tizenkét ponttal, azt követően nem dobtunk kosarat egészen addig, amíg tizenöt másodperccel a vége előtt be nem találtam a triplavonalon kívülről.

Miért következett be ilyen hosszú gólcsend a játékukban?

Nem tudom. A helyzeteket sorra kidolgoztuk, ám nem tudtuk kihasználni őket.

Hogy ment be a sorsdöntő dobás?

Beálltak zónába a kaposváriak, egy faultjuk volt, tudtam, hogy betörésre nem lesz lehetőség. Kértem Bencze Zolitól egy elzárást, őt elváltották, s mire kiért az egyik center, már eldobtam. Szerencsére bement.

Megbeszélték már a hibákat?

Nem. Már a ZTE elleni hétvégi meccsre készülünk. Persze, gondolom, akinek nem ment, az elgondolkodott azon, mi ennek az oka. Viszont a szoros küzdelemben kivívott győzelem önbizalmat is adott. Ezenkívül a fehérvári közönség végig kitartóan biztatott minket, s ez jó előjel, hiszen a következő meccsünk is itthon lesz.

Készülnek külön Kámán Tamás visszatérésére?

Nem. Kámit ismerjük jól. Ahogy a zalaegerszegi csapatot is. Nem volt jelentős változás szombati ellenfelünk keretében a tavalyihoz képest, láttuk több felkészülési meccsüket is, úgyhogy bízom benne, legyőzzük őket.

Legfrissebb hírek

Szombaton rendezik a Havas Sportok Családi Napját

Téli sportok
5 perce

Végh Richárd bravúrral nyitott, az orosz Eb-győztessel már nem bírt Zágrábban

Birkózás
19 perce

Rosszabbtól tartottak az angol klubnál, de Szűcs Kornél így is kihagyni kényszerül 4-6 hetet

Angol labdarúgás
34 perce

Futsal: Hadnagy István szerint taktikailag és fizikailag is jó a magyar válogatott

Magyar válogatott
38 perce

Bardóczky Kornél: Csalódottak vagyunk, de jövőre újra megpróbáljuk!

Tenisz
45 perce

Jövőre egyéni fallabda Európa-bajnokságot rendezhet Magyarország – hivatalos

Egyéb egyéni
1 órája

Serie A: messze Maignan a legsérülékenyebb kapus

Olasz labdarúgás
1 órája

Tékvandó: Márton Viviana nyerte a Német Opent

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik