Talmácsi okkal jókedvű

TÓTH ANITATÓTH ANITA
2007.09.14. 23:44
Címkék
Talmácsi Gábor másodikként végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Portugál Nagydíjának első időmérő edzésén, miközben legfőbb riválisa, Hector Faubel bukott, és a 17. pozícióból várja a folytatást.

Minden oka megvan a jókedv re Talmácsi Gábornak – és ezt nemcsak a pénteki időmérőn elért második hely indokolja. A nyolcadliteres világbajnoki pontverseny magyar éllovasa ugyanis azt hitte, az estorili aszfaltcsíkon jóval nagyobb lesz a különbség az ő Apriliája és az RSA-k (Mattia Pasini, Hector Faubel és Sergio Gadea ilyen motoron ül) között. Nem kellett sokáig várni arra, hogy kiderüljön: Talma továbbra is bombaformában van, ami átlendíti őt az esetleges technikai különbségeken. A délelőtti szabadedzésen harmadik, a délutáni időmérésen második időt repesztett, és lehetett volna még jobb is, ha a végén tud egy tiszta kört teljesíteni.

„Nagyon boldog vagyok, főleg azért, mert RS motorral korábban még senki sem ért el itt ilyen jó időeredményt – mondta TalmácsiGábor. – A pálya ritmusára már délelőtt ráéreztem, délután pedig még az is megfordult a fejemben, hogy meglehet a pole pozíció. Az ideális időm két tizeddel jobb, mint a mostani, de sajnos nem sikerült tiszta kört teljesítenem. De lehet még javulni.”

A motorok ezen a pályán speciális beállítást igényelnek: Talmácsi azt kérte, legyen még stabilabb a motorja a féktávokon, mert úgy gondolja, ezáltal tovább tud gyorsulni. Jelenleg egyedül Mattia Pasini előzi meg, ő viszont több mint három tizedmásodperccel. Az olasz egyszerűen szárnyal az utóbbi időben, ha nincs az év eleji pechszériája, egészen biztosan ott loholna Talmácsi és Hector Faubel nyomában (esetleg már előttük járna) a világbajnoki címért folyó versenyfutásban.

Ami Faubelt illeti, neki nem volt túl szerencsés délutánja: két perc volt hátra az edzésből, amikor a spanyol elesett, emiatt meg kellett elégednie a 17. pozícióval. A csapattól érkező hírek szerint a vb-másodiknak nem esett nagyobb baja, úgyhogy szombaton kiharcolhat magának ennél jobb rajthelyet.

„Faubellel mindenképp számolni kell, mert nagyon gyors” – tette hozzá Talmácsi Gábor,jelezve, mire számíthatunk a versenynapon.

Addig azonban hátravan még egy időmérő edzés szombaton…

Legfrissebb hírek

Medvegyev legyőzésével Sinner nyerte az Indian Wells-i férfi tenisztornát

Tenisz
3 órája

Hétfői sportműsor: Mezőkövesd–Vasas rangadó az NB II-ben

Minden más foci
4 órája

Dárdai Pál 50 éves; Negyvenéves az 1986-os magyar–brazil

E-újság
4 órája

Saját kárunk leckéi – Ballai Attila publicisztikája

Egyéb csapat
4 órája

A szabadrúgáskirály – Bodnár Zalán jegyzete

Angol labdarúgás
4 órája

Serie A: Maldiniék legyőzték a Milant Rómában

Olasz labdarúgás
5 órája

Varga Barnabás gólját elvették, az AEK pontokat veszített

Légiósok
5 órája

Rövid pályás gyorskorcsolya-vb: nélkülünk futották a döntőket

Téli sportok
5 órája
Ezek is érdekelhetik