Tehetségkutató-akció

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
Vágólapra másolva!
2007.08.13. 22:39
Címkék
Lenne egy szerény, mindenféle fanfárt és üstdobot nélkülöző, csendes javaslatunk: valaki a magyar utánpótlással foglalkozó szakemberek közül mondja meg, hirdesse ki, kürtölje világgá, kik azok a tizenhét, tizenhat vagy tízéves magyar gyerekek, akikből klasszis futballista válhat. Nem nagy kérés. Mert eddig valahogy nem működött ez az egész.

Egyre-másra bukkannak fel ifjú büszkeségeink – csakhogy mind külföldön. Filkor Attila, Farkas Balázs, Koman Vladimir, Garics György, Szalai Ádám. Néhány név az elmúlt időszak sztárrá avatásából. Furcsa ezt nekünk itthonról végignézni. Hogy egyszer csak egy magyar legény ott találja magát Puskás Ferenc után a Real Madridban, s a tréningen kényszerítőzhet Robinhóval.

Büszkék vagyunk Szalai Ádámra, mint ahogy Hajnal Tamásra is. Itthon csak kevesen gondolták, milyen karrier vár rájuk. Pedig egy jószemű edző, egy megszállott játékosmegfigyelő (tessék mondani, van még ilyen Magyarországon?) már gyermekkorban kiszúrhatja a különleges talentumot. Másról sem szólnak a hírek, mint a csodagyerekek szerződtetéséről.

A Manchester United a nyáron szerződtette a kilencesztendős (!) ausztrál Rhaim Davist. A neve egyelőre nem került szóba a felnőttcsapatnál. A Bayern München lecsapott a tizenhárom éves perui Pierre Larraurira. S akkor még ott van a Barca büszkesége, a most tizennyolc esztendős, de tizenkét évesen megszerzett mexikói Giovani dos Santos.

Azt mondják, a magyar gyerekek semmivel sem ügyetlenebbek és tehetségtelenebbek ebben a korban. Magunk közt szólva: Hajnal Tamást is felfedezték annak idején. Illetve Varga Zoltán, a legendás játékos próbálgatta a Fradiban, s mondta róla, hogy nagy jövő előtt áll. Aztán egyszer csak eltűnt, váci kanyar után Gelsenkirchenben bukkant fel a Schalke csapatában, ma pedig ott tart, hogy az egyik legjobb magyar futballistaként emlegetik. Nem ok nélkül. Lothar Matthäus róla és Huszti Szabolcsról mondta: nélkülük immár nincs magyar válogatott.

Az utánpótlás-nevelés fontosságának unalomig ismételt, közhelyszerű emlegetése helyett itt a feladat. Itthon már gyermekkorban kiszűrni a talentumot – hadd legyen legalább ennyi örömünk a magyar futballban.
Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: jön a dánok elleni meccs a hoki-vb-n; KTE–Puskás Akadémia az NB I-ben

Minden más foci
4 órája

Price kilencnyilast dobott, de Aspinall nyert Aberdeenben

Egyéb egyéni
4 órája

Szívvel, lélekkel és ésszel verte meg a Fradit a kupadöntőben a Paks; Sallai Roland közel a duplázáshoz

E-újság
4 órája

A biztos BL-induló Athletic Bilbao még az Atlético Madridot is befoghatja

Spanyol labdarúgás
5 órája

Yamal varázslatos gólja és gólpassza után győzött, így bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
5 órája

Női kézi: Pásztor Noémi csapata megvédte bajnoki címét Romániában

Kézilabda
5 órája

Csehország jobb volt, harmadszor kapott ki a magyar csapat az elit-világbajnokságon

Jégkorong
6 órája

AIPS: a párizsi olimpia és a németországi labdarúgó Eb nyújtotta a legjobb médiakiszolgálást

Egyéb egyéni
6 órája
Ezek is érdekelhetik