Egyesek legyinthetnek, hogy könnyű Cseh Lászlónak, hiszen hazai medencében nem nagyon vannak ellenfelei, nem csoda hát, hogy sorra nyeri a bajnoki címeket. Egy bizonyos pontig egyet is érthetnénk velük, ám négy nap alatt összesen 15 számban rajthoz állni (a 15. szám a 4x200 méteres gyorsváltó rekorddöntése volt), ebből tizenkettőt megnyerni, egyben második helyen végezni, és mindössze egyet feladni (100 gyorson kizárták, miután a táv felét a víz alatt tette meg) emberfeletti teljesítmény. Olyan, amilyenre csak kevesen képesek. Világklasszis szint, Cseh László szintje.
A záró napon igazi ínyencségek vártak Cseh Lászlóra. Az 50 méter pillangó elődöntőjével kezdett, majd következett a 100 méter hát könnyed győzelme, ezután 200 méter vegyesen sem késztette őt nagyobb erőfeszítésre az ezüstéremért viaskodó Kerékjártó Tamás, Verrasztó Dávid duó. Az 50 pillangó döntőjére nem érezte magát elég frissnek, ezért az országos csúcs elmaradt – a győzelem azonban sima volt.
A tudatosságára, a tökéletes erőbeosztására jó példa, hogy az utolsó számban a vegyes váltók küzdelmében tudott a legjobb lenni, kezdő emberként olimpiai A-szintes időt (54.77) repesztett 100 méter háton, megadva a tökéletes alaphangot a Kőbánya SC négyesének, amely meg is szerezte a győzelmet.
A „nap meglepetése” különdíjért ketten versenyeztek. A vérbeli hátúszó, Szepesi Nikolett mindkét vegyesúszó-specialistát, Hosszú Katinkát és Jakabos Zsuzsannát meglepte 200 méteren. „Szepi” nagyon erősen kezdett, két hossz után demoralizáló, két testhossznyi előnnyel fordult, amely ki is tartott a célig, bár Hosszú nagyon kapaszkodott az utolsó métereken. Ezzel, no meg a 200 méter háton aratott könnyed győzelmével négyre növelte egyéni bajnoki címeinek a számát, amihez három váltóezüst társult.
Az nem kelt különösebb feltűnést, hogy 200 méter gyorson a Jövő SC fiatal szőkesége győz, országos csúccsal, az azonban már igen, hogy a győztest nem Verrasztó Evelynnek hívják, hanem Mutina Ágnesnek. A 19 éves lány korábban sosem úszott 2:02 percen belül, egészen a szombati elődöntőig. Ott még Verrasztó – országos csúccsal – megelőzte, ám a döntőben már nem lehetett megállítani. Mutina hamar ellépett klubtársától, aki lélekben fel is adta a küzdelmet, így már csak az óra maradt ellenfélnek, s ez ellen is sikeresen vette fel a harcot Fehérvári Balázs tanítványa. Az egri gyorsúszó 1:59.46-os idejével több mint két tizedet borotvált le Verrasztó rekordjából, s talán csak azon bánkódhat, hogy az olimpiai A-szinttől kevéssel elmaradt. Verrasztó pedig 50 méter gyorson vigasztalódott, az ob-n hetedszer is országos csúcsot döntött (25.91), és megszerezte negyedik egyéni aranyérmét – a három váltógyőzelem mellé.
Dicséret jár még Takács Krisztiánnak és új edzőjének, Berzlánovits Évának, hiszen a jelenlegi legjobb magyar sprinter több mint egy másodpercet javulva, 50.38 másodperccel nyerte meg a klasszikus távot, a 100 méter gyorsot.
A nap krónikájához tartozik, hogy Kovács Emese és Boulsevicz Beatrix csatájában jobb benyúlásával Kovács győzött 100 méter pillangón, míg névrokona, Ágnes könnyedén, szezonbeli legjobbjával diadalmaskodott a 100 méteres mellúszásban.